Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
8,49 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:269050
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 15.01.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 18 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    8
1.  Uzņēmuma ienākuma nodokļa politika Eiropas Savienībā    10
1.1.  Eiropas Savienības uzņēmuma ienākuma nodokļa politikas tiesiskais pamats, mērķi un sasniegumi    10
1.2.  Eiropas Savienības tiesību akti uzņēmuma ienākuma nodokļa jomā    15
1.3.  Uzņēmuma ienākuma nodokļa harmonizācija Eiropas Savienībā    18
1.4.  Kopējā konsolidētā uzņēmuma ienākuma nodokļa bāzes Eiropas Savienībā projekts    20
1.5.  Uzņēmuma ienākuma nodokļa politika Eiropas Savienības dalībvalstīs    22
2.  Uzņēmuma ienākuma nodokļa politika Latvijā    30
2.1.  Latvijas uzņēmuma ienākuma nodokļa politikas attīstība    30
2.2.  Likuma „Par uzņēmuma ienākuma nodokli” normu piemērošana    32
2.3.  Nodokļu atlaižu un atvieglojumu novērtējums    36
2.4.  Mikrouzņēmumu nodoklis    42
2.5.  Uzņēmumu ienākuma nodokļa nomaksa    44
2.5.1.  Apliekamais ienākums un tā koriģēšana    44
2.5.2.  Uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijas iesniegšana un nodokļa nomaksa    47
2.6.  Uzņēmuma ienākuma nodokļa ieturēšana no nerezidentiem    52
3.  Latvijas uzņēmumu ienākuma nodokļa politikas iespējamie uzlabojumi    57
3.1.  Atbalsts uzņēmējdarbības veikšanai teritorijās kurās trūkts dabisku priekšnosacījumu uzņēmējdarbības veikšanai    57
3.2.  UIN ieņēmumu novirzīšana uz pašvaldību budžetu, vietējo uzņēmējdarbības nodokļu ieviešana    60
3.3.  Pašvaldību vietējais nodoklis uzņēmējdarbībai    63
  Secinājumi un priekšlikumi    66
  Bibliogrāfiskais saraksts    68
  Pielikumi    72
Фрагмент работы

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Izstrādājot diplomdarbu autore nonāca pie šādiem secinājumiem:
1. Eiropas Savienības tiesību aktos nav precīzas normas attiecībā uz uzņēmumu ienākuma nodokli, taču tai ir vairākas direktīvas, kas palīdz izveidot saskaņotu standartus attiecībā uz uzņēmumu ienākuma nodokli. Eiropas Savienības mērķis ir apkarot izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un novērst dubulto nodokļu uzlikšanu.
2. Eiropas Savienībai ir trīs direktīvas un viena konvencija attiecībā uz nodokļiem, ko piemēro uzņēmumiem. Direktīva 2011/96/ES nosaka kopējo sistēmu nodokļu uzlikšanai, ko piemēro mātes uzņēmumiem un meitas uzņēmumiem, kuri atrodas dažādās dalībvalstīs. Direktīva 2005/19/EK nosaka kopējo nodokļu sistēmu, ko piemēro dažādu dalībvalstu uzņēmējsabiedrību apvienošanai, sadalīšanai, to aktīvu pārvietošanai un akciju maiņai. Konvencijas 90/436/EEC (Arbitrāžas konvencija) mērķis ir novērst nodokļu dubulto uzlikšanu asociēto uzņēmumu peļņai. Direktīva 2003/49/EC nosaka, ka procentu un honorāru maksājumiem starp asociētajiem uzņēmumiem dažādās dalībvalstīs nodoklis tiktu piemērot tikai vienu reizi.
3. Uzņēmumu ienākuma nodokļa harmonizācijas ideja Eiropas Savienībā radās Eiropas ekonomiskās integrācijas procesā, taču visas idejas par nodokļa likmes saskaņošanu tā arī neguva atzinību, jo katrai dalībvalstij ir savs viedoklis šajā jautājumā un, lai pieņemtu kādu lēmumu attiecībā uz tiešajiem nodokļiem, ir vajadzīga vienbalsīga dalībvalstu piekrišana.
4. Kopējā konsolidētā uzņēmumu ienākuma nodokļa bāze ir pēdējā no nodokļu harmonizācijas idejām. Tā paredz saskaņotu uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzi uzņēmumiem, kas darbojas vairākās dalībvalstīs, tādejādi būtiski atvieglojot administratīvo procesu, jo uzņēmumam būs jāaizpilda tikai viena deklarācija un katra dalībvalsts piemēros savu nodokļu likmi attiecīgajai apliekamā ienākuma daļai.
5. Eiropas Savienībā pastāv 27 dažādas nodokļu sistēmas, katrai dalībvalstij ir atšķirīgi noteikumi attiecībā uz nodokļa bāzi, likmi, atvieglojumiem un citām normām. Likmes ir robežās no 10% – 35%. Papildus tādās valstīs kā Itālija, Luksemburga, Portugāle, Ungārija un Vācija pastāv arī pašvaldību vietējie nodokļi uzņēmējdarbībai. Šī lielā nodokļu sistēmu atšķirība nereti ir iemesls, kāpēc uzņēmumi tomēr izvēlas nepaplašināt savu darbību visā Eiropas Savienībā.
6. Latvijas uzņēmumu ienākuma nodoklis ar savu zemo likmi un daudzajiem atvieglojumiem ir uzskatāms par labvēlīgākajiem Eiropas Savienībā no uzņēmumu viedokļa. Likme jau kopš 2004.gada ir 15% kā arī valdība to negrasās paaugstināt. Šāda stabila nodokļa likme ir labvēlīga ārvalstu uzņēmumu piesaistei.
7. Latvijā šobrīd ir 23 uzņēmumu ienākuma nodokļa atvieglojumi, kas paredzēti plašam ekonomisko un sociālo mērķu lokam, taču savienojumā ar zemo likmi tie nerada būtisku uzņēmumu izdevumu samazinājumu. Tiek prognozēts, ka atvieglojumu apjoms pārsniegs nodokļa ieņēmumus, līdz ar to būtu nepieciešams pārskatīt atvieglojumu lietderību un to ietekmi uz valsts budžetu.
8. 2010.gadā Latvijā tika ieviests mikrouzņēmumu nodoklis ar likmi 9% ar mērķi atbalstīt mikrouzņēmumus, taču šī nodokļa maksātājiem rodas motivācijas trūkums paplašināt savu saimniecisko darbību noteikto kritēriju dēļ, piemēram, 500 latu mēnešalga var kavēt piesaistīt augstākas kvalifikācijas speciālistus.
9. Lai novērstu nodokļu dubulto uzlikšanu, Latvija ir noslēgusi starptautiskās nodokļu konvencijas ar Eiropas Savienības un citām valstīm.

Balstoties uz pētījumu tika izdarīti sekojoši priekšlikumi:
1. Finanšu ministrijai būtu nepieciešams pārskatīt atvieglojumus attiecībā uz investīcijām īpaši atbalstāmajās teritorijās, jo daudzas no investīcijām tiktu veiktas arī bez šī atvieglojuma. Tā vietā šo atvieglojumu vajadzētu attiecināt uz Latvijas austrumu pierobežas teritoriju, kur trūkst dabisku priekšrocību uzņēmējdarbībai. Lai veicinātu šīs teritorijas attīstību, papildus nepieciešams uzņēmuma ienākuma nodokļa likumā ieviest šādus nodokļu atvieglojumus:
• investīciju veikšanai jaunās ražošanas iekārtās;
• investīcijām infrastruktūras un apkārtējās vides sakārtošanā;
• nodokļa atlaidi darbinieku apmācībām;
• samazinātu ienākuma nodokli ārvalstu tiešajām investīcijām.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −6,98 €
Комплект работ Nr. 1328433
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация