Dibinot uzņēmumu, katrs grib, lai uzņēmums attīstītos un gūtu peļņu, bet var arī būt nepatīkams iznākums. Uzņēmums var arī palikt parādā, solot parādu apmaksāt, bet ar laiku saprot, ka nespēj šo parādu apmaksāt. Uzņēmumu var atdzīt par maksātnespējīgu. Uzņēmuma faktiskā maksātnespēja ir parādnieka stāvoklis, kad tas nespēj nokārtot savas parādu saistības līdz maksātnespējas lietas ierosināšanai.
Izvēloties šo tēmu, es gribēju uzzināt parāda neapmaksāšanas gadījuma sekas un risināšanās gaitu.
1. UZŅĒMUMA MAKSĀTNESPĒJA
Nodibinātais uzņēmums nevar darboties un pastāvēt pilnīgā izolācijā no citiem uzņēmējdarbības subjektiem. Tāpēc tirgus ekonomika vispār un arī uzņēmējdarbība nevar efektīvi funkcionēt bez likumdošanas aktiem, kas aizsargātu visas tautsaimniecības, atsevišķu uzņēmumu un pilsoņu ekonomisko stabilitāti no neefektīvi strādājošiem uzņēmumiem, kuri sistemātiski nepilda savas saistības pret citiem partneriem. Rodas objektīva nepieciešamība šādu uzņēmumu pasludināt par maksātnespējīgu parādnieku un pielietot pret to speciālus juridiskus līdzekļus.[1]
Šīs problēmas risināšana jāskata no divām pusēm.
Neefektīvu uzņēmumu kreditoriem ir visas tiesības prasīt savu aizdevumu atlīdzināšanu līdz pat maksātnespējīgo uzņēmumu likvidācijai, lai ar šādā ceļā iegūtiem līdzekļiem atgūtu savus kredītus. Valstij jāaizstāv kreditoru intereses, lai normāli darbotos kredītu sistēma.…