Реферат
Гуманитарные науки
Психология
Uztveres un emociju loma savstarpējā cilvēku komunikācijā-
Uztveres un emociju loma savstarpējā cilvēku komunikācijā
Nr. | Название главы | Стр. |
Ievads | 3 | |
1. | Uztvere un tās loma savstarpējā cilvēku komunikācijā | 5 |
2. | Emociju un attieksmes loma savstarpējā cilvēku komunikācijā | 9 |
Izmantotie informācijas avoti | 12 |
Lai mutiski varētu izpaust emocijas ir svarīgi, ka cilvēkam ir attīstīta emocionālā “vārdnīca” jeb vārdu krājums. Jo precīzāk tiks raksturotas un paustas emocijas, jo lielāka iespēja, ka cilvēks, kurš uzklausa šīs paustās emocijas, saņems atbilstošu izpratni par tām. Jo attīstītāka ir emociju izpausmes “vārdnīca” jeb vārdu krājums, jo precīzāk var paust emociju intensitāti, vai tās ir vājas, vai spēcīgas. Piemēram, laime ir maigs apzīmējums, priecīgs ir mērens apzīmējums, un ekstāze ir intensīvs apzīmējums, un ignorēts ir viegls, noraidīts ir mērens, un pamests ir intensīvs emociju un sajūtu apzīmējums (Hargie O. 2011. 166 p.).
Mūsdienās, kad tik daudz tiek komunicēts elektroniski, ir likumsakarīgi, ka arī emocijas tiek paustas rakstiski e-pastos, īsziņās vai citā veidā. Cilvēki joprojām mēdz arī izmantot pildspalvu un papīru, lai nosūtītu dzimšanas dienas kartiņu vai līdzjūtības vēstuli. Izpaužot emocijas rakstiski (gan elektroniski, gan ar roku) ir zināmas priekšrocības, tādas kā pietiekams laiks, kurš tiek veltīts izdomājot tekstu un apcerot domas un nododot savu sajūtu detaļas. Ir arī negatīvas lietas jeb trūkumi šāda veida emociju izpausmēm, kad būtisks neverbāls saturs nevar tikt iekļauts, kā piemēram, sejas izteiksme, balss tonis. Arī atbildes ātrums un tās nekavējoša neesamība ir neverbālo emociju izpausmju trūkums. Dažreiz cilvēki nekavējoties atbild uz e-pastiem vai īsziņām, bet var tikai iztēloties, cik nepatīkami ir ilgi gaidīt atbildi uz šīm ziņām brīžos, kad ir ļoti nepieciešams zināt atbildi. Cilvēkam, kurš alkst emocionālu atbalstu vai vēlas sagaidīt atbildi uz emocionāli svarīgu īsziņu, ko tas ir nosūtījis, var tikt negatīvi ietekmēta viņa emocionālā labsajūta, kā arī attiecības kopumā ar šo cilvēku (Hargie O. 2011. 166 p.).
…
Uztvere un emocijas komunikācijas procesā ir vienmēr bijušas kā neatņemama sastāvdaļa. Cilvēka spēja uztvert otru cilvēku ir atkarīga no tik daudziem un dažādiem faktoriem. Lai saprastu otru cilvēku un tā patiesos mērķus un raidītos signālus ir jāliek lietā visas esošās maņas. Ir jāspēj gan nolasīt cilvēka ķermeņa valoda, gan sejas izteiksme, gan balss intonācija un galu galā arī sakāmā saturs. Ir jāspēj distancēties no aizspriedumiem un stereotipiem, kas ir maldīgi un sniedz nepareizu priekštatu par otru, tāpat kā jāsaprot cilvēka radītā iespaida un pirmā iespaida patiesīgums, kas īsti slēpjas aiz cilvēka ārienes un kur rodami cilvēku pašu trūkumi, pagātnes sekas un slēptās gaidas komunikācijā ar otru. Vēl grūtāk ir uztvert cilvēku un tā emocijas komunikācijā, kas norisinās elektroniski. Mūsdienās tā ir ļoti aktuāla tēma, jo katrs ir saskāries ar kādu situāciju, piemēram, kad grūti ir saprast otra cilvēka emocijas, kuras tiek atspoguļotas e-pastā vai arī situācijā, kad cilvēkam ir vēlme pēc emocionāla atbalsta, nosūtot īsziņu otram nevar sagaidīt tā cilvēka atbildi, pildās dažāda negatīvu emociju buķete ar kurām ir jāsāk cīnīties ar pieejamajām metodēm. Šī referāta mērķis ir noskaidrot kāda loma cilvēku savstarpējā komunikācijā ir cilvēka uztverei un cilvēku emocijām. Izvirzītie uzdevumi mērķa sasniegšanai ir izpētīt dažādu autoru darbus, kuros ir apspriestas un iztirzātas iepriekšminētās tēmas. Par teorētisko bāzi ir izmantoti akadēmiskie ārzemju un latvijas autoru darbi, kā arī publikācijas internetā par tēmu. Darbs sastāv no 2 nodaļām, kur pirmajā nodaļā ir pētīta uztveres loma savstarpējā cilvēku komunikācijā, un otrajā nodaļā cilvēka emociju nozīme un loma savstarpējā komunikācijā.
- Televīzija un dzimums: sievišķais un vīrišķais žanrs. Ziepju operas un sērijas
- Uztvere un uztveres procesi
- Uztveres un emociju loma savstarpējā cilvēku komunikācijā
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Televīzija un dzimums: sievišķais un vīrišķais žanrs. Ziepju operas un sērijas
Реферат для университета15
-
Uztvere un uztveres procesi
Реферат для университета5
-
Konflikti cilvēku grupās un organizācijās
Реферат для университета17
-
Bērnības atmiņu loma cilvēku dzīvē
Реферат для университета16
-
Neverbālā komunikācija un tās loma saskarsmes procesā
Реферат для университета33