Ētika-mācība par morāli, par tikumību kā vienu no sabiedriskās apziņas formām, par tās būtību, vēsturiskās attīstības likumiem.Tā ir cilvēku tikumiskās rīcības normu sistēma, viņu pienākumi pret sabiedrību, pret ģimeni un arī savstarpējie pienākumi.
Vadītājam nepieciešams zināt un jebkurā situācijā ievērot dienesta etiķeti. Dienesta etiķete balstās uz vispārējās etiķetes noteikumiem un to ir viegli apgūt. Cilvēku savstarpējās saskarsmes procesā lielu lomu spēlē gan verbālie aspekti-vārdi, gan neverbālie.Pie neverbāliem izteiksmes līdzekļiem pieder arī dienesta etiķetes ievērošana. Ir gadījumi ,kad lietišķo kontaktu laikā vadītājs negūst vēlamo rezultātu rupji pārkāpjot etiķeti,ko darījuma partneri vērtē negatīvi un nevēlas turpmāko sadarbību.Svarīga loma vadītāja darbā ir sociālai atbildībai un vadīšanas ētikas normu ievērošanai.
Vadīšanas ētika ir viens no profesionālās ētikas veidiem. Frofesionālā ētika veidojās no darba ētikas un saskarsmes kultūras prasībām, saistot tās ar noteiktas profesijas specifiskajām īpatnībām.Šajā sakarībā visas profesijas izdala 5 grupās, vadoties no to attiecību specifiskajām īpatnībām:
cilvēks - cilvēks;
cilvēks - mašīna;
cilvēks - daba;
cilvēks - zīmju sistēma;
cilvēks - mākslinieciskais tēls.
…