Secinājumi un priekšlikumi
Ar katru gadu aug Operatīvās vadības struktūrvienības darba rādītāji, pēc kā var secināt, ka aug arī Operatīvās vadības struktūrvienības darba slodze. Taču ne tikai statistika attēlo Operatīvās vadības struktūrvienības darbu, bet visi tai saistošie normatīvie akti, kuros noteikta Operatīvās vadības struktūrvienības darba organizācija.
Secinājumi:
1. Operatīvās vadības struktūrvienības darbinieki nav apmācīti, kā rīkoties situācijā, ja persona atklāj uguni, atrodoties tieši operatīvās vadības struktūrvienības telpās. Šī ir aktuāla problēma, jo operatīvās vadības struktūrvienībā atrodas ieroču telpa. Operatīvās vadības struktūrvienības darbinieks, ielaižot ēkā nepazīstamu policijas darbinieku dienesta formā, pat nepieļautu domu, ka tas varētu veikt uzbrukumu.
2. Operatīvās vadības struktūrvienības darbinieki regulāri saņem zvanus no psihiski slimām personām, kuras traucē darbu.
Priekšlikumi:
1. Operatīvās vadības struktūrvienības darbiniekiem ir nepieciešams organizēt mācības gadījumā, ja uzbrukums notiek tieši operatīvās vadības struktūrvienības telpās. To ir jādara Valsts policijas koledžai sadarbībā ar pretterorisma vienību „Omega” un krīzes situāciju psihologiem, lai nodrošinātu pilnīgu Operatīvās nodaļas darbinieku gatavību reakcijai uzbrukuma gadījumos.
2. Latvijā darbojas krīžu un konsultāciju centrs „Skalbes”. Valsts policijai vajadzētu veikt pārrunas ar krīzes centru „Skalbes” par sadarbību ar Valsts policiju, lai operatīvās vadības darbinieki varētu veikt krīzes situācijās nokļuvušu personu zvanu pāradresāciju no Valsts policijas uz krīžu centra „Skalbes” diennakts krīzes tālruni, bet gadījumos, ja krīzes centra darbiniekiem telefonsarunas laikā kļūst zināmi fakti, kuru risināšanā nepieciešama policijas līdzdalība, informēt Valsts policiju. Tas atvieglotu operatīvās vadības struktūrvienības darbu.
…