1. Ievads
"Mainīgums" ir vārds, kas visbiežāk tiek lietots, lai apzīmētu norises mūsdienu pasaulē un valstu iekšienē. Vārds globalizācija kļuvis par vienu no mūsdienu pasauli raksturojošiem atslēgas vārdiem. Runāt par globalizāciju ir nācis modē. Globalizācija ir pierādījusi, ka vārti vaļā ir ne tikai tirdzniecībai, bet arī konfliktiem un nestabilitātei. Kad vecie draudi no PSRS puses pagaisuši, 21. gadsimtā uzradušās jaunas briesmas.
Savā referātā apskatīto tēmu par globalizāciju un tās nozīmi konfliktu risināšanā, izvēlējos, jo globalizācijas tendences ir vērojamas praktiski visās dzīves jomās, ar ko sabiedrība saskaras, jo īpaši aktuāls un svarīgs ir jautājums par globalizācijas procesu ietekmi uz militārajiem procesiem, savstarpējās valstu attiecībās , konfliktu risināšanā.
Pēdējā laikā medijos diezgan bieži diskutē par globalizāciju un ar to saistītām problēmām. Globalizācija pasauli uztver kā vienu veselumu, manuprāt, tas ir process, kas cilvēkus, tehnoloģijas, informāciju, finanses, pārvaldi saista kopējā mijiedarbību tīklā pāri nacionālo valstu robežām. Pasaule saplūst kā vienotā veselumā.
Mana darba izpētes jautājums: vai globalizācija ir sadarbības valstu starpā procesa, veicinātāja?
Kā iespējamo atbildi uz izpētes jautājumu es izvirzīju hipotēzi: Globalizācija veicina sadarbību valstu starpā.
Izpētot globalizācijas tendenču dažādos aspektus, apkopojot dažādus viedokļus, jau iepriekš sagaidu, ka hipotēze būs pierādāma.
Darba uzdevumi:
• Izprast globalizācijas jēdzienu;
• Izpētīt un gūt priekšstatu par pieejamās literatūras avotiem;
• Izprast konflikta un sadarbības būtību;
• Izdarīt secinājumus, sniegt priekšlikumus un ieteikumus.
Darba saturs tiek atklāts pakāpeniski pa nodaļām, lai rastos skaidrāks priekšstats par darbā izklāstīto tēmu, savus secinājumus un ieteikumus sniegšu darba nobeigumā.
…