Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
5,49 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:267887
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 15.05.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
Фрагмент работы

Secinājumi un priekšlikumi

1. Tieslietu ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde tieslietu nozarē, līdz ar to – tā ir viena no svarīgākajām iestādēm valsts pārvaldes realizācijā.
2. Tieslietu ministrija ir atbildīga par vairākām tiesību jomām; tā realizē valsts politiku konstitucionālajās tiesībās, administratīvajās tiesībās, krimināltiesībās u.c. tiesību nozarēs.
3. Ministru kabinets ar Tieslietu ministrijas starpniecību valstī realizē likumos noteiktos uzdevumus un funkcijas; Tieslietu ministrija ir valsts centrālā izpildvaras iestāde.
4. Tieslietu ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde tieslietu nozarē, nodrošinot tiesu darbību un uzlabojot tiesību aktu kvalitāti.
5. Tieslietu ministrija ir atbildīga par Latvijas pārstāvību Eiropas Kopienu tiesā, saskaņojot Latvijas likumdošanu ar Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem. Tieslietu ministrija nodrošina Latvijas interešu aizstāvību Eiropas Kopienu tiesā un mērķtiecīgi nostiprina savu dalību šajā procesā.
6. Tieslietu ministrija veic padotības iestāžu uzraudzību.
7. Tieslietu ministrijas darbību nosaka Ministru kabineta 1998.gada 28.jūlija noteikumi Nr.271 "Tieslietu ministrijas nolikums", kas paredz funkciju nodrošināšanas izpildi, ministrijai izstrādājot politiku kompetencē ietilpstošajās jomās.
8. Tieslietu ministrija sastāv no daudzām struktūrvienībām, departamentiem, nodaļām, un tās darbu vada un uzrauga ministrs, kurš pārstāv ministriju.
9. Tieslietu ministrijas valsts sekretārs organizē nozares politikas un stratēģijas izstrādi un nozares politikas īstenošanu, vada iestādes administratīvo darbu un organizē ministrijas funkciju izpildi.
10. Tieslietu ministrija sastāv no vairākām struktūrvienībām, kurās tiek risināti nozaru politikas jautājumi, tiesu jautājumi, likumdošanas jautājumi, stratēģijas jautājumi un vispārējie jautājumi. Struktūrvienībās ietilpst departamenti un patstāvīgās nodaļas.
11. Ar nozaru politikas jautājumiem (piemēram, pilsonības (naturalizācijas), personas datu aizsardzības, informācijas atklātības, publisko reģistru, reliģisko lietu, bēgļu jautājumi) nodarbojas nozaru politikas departaments politikas izstrādes nodaļa, kriminālsodu izpildes politikas nodaļas, dzimtsarakstu departaments, arhīvu nodaļa un dzimtsarakstu nodaļa, juridiskais departaments un iekšējo tiesību aktu nodaļa.
12. Tiesu jautājumos strukturāli ietilpst Tiesu sistēmas departaments, Tiesu sistēmas politikas nodaļa, Tiesiskās sadarbības nodaļas, Brīvo juridisko profesiju departaments, Administratīvā procesa nodaļa, Tiesvedības nodaļa un Tiesu sistēmas uzraudzības nodaļa. Te tiek risināti jautājumi tiesu sistēmas jomā, tiesu ekspertīzes un tiesu izpildītāju institūta jomā.

13. Likumdošanas jautājumi tiek risināti sekojošos departamentos un nodaļās: Administratīvo un krimināltiesību departaments, Administratīvo tiesību nodaļa, Konstitucionālo tiesību nodaļa, Krimināltiesību nodaļa, Civiltiesību departaments, Eiropas un starptautisko tiesību departaments, Starptautisko publisko tiesību nodaļa, Starptautisko privāto tiesību nodaļa, Tiesību teorijas nodaļa, Eiropas Kopienu Tiesas departaments.
14. Stratēģijas jautājumu struktūrvienība sastāv no Eiropas lietu koordinācijas departamenta, Stratēģijas departamenta, Projektu departamenta, Projektu ieviešanas nodaļas un Plānošanas nodaļas; tie galvenokārt nodarbojas ar jautājumiem, kas saistīti ar ministrijas darbības stratēģijas izstrādāšanu un tās īstenošanu.
15. Vispārējo jautājumu struktūrvienībā atrodas Plānu un finanšu departaments, Administratīvais departaments, Iepirkumu un līgumu nodaļa, Informācijas tehnoloģiju nodaļa, Saimniecības nodaļa un kanceleja.
16. Tieslietu ministrijai ir četrpadsmit padotības iestādes: Satversmes aizsardzības birojs, Naturalizācijas pārvalde, Uzņēmumu reģistrs, Ieslodzījuma vietu pārvalde, Datu valsts inspekcija, Reliģisko lietu pārvalde, Valsts aģentūra “Maksātnespējas administrācija”, Valsts tiesu ekspertīžu birojs, Patentu valde, Valsts Probācijas dienests, Juridiskās palīdzības administrācija, Valsts zemes dienests, Tiesu administrācija, Valsts valodas centrs.
17. Tieslietu ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja VAS “Tiesu namu aģentūra”, VSIA “Latvijas Vēstnesis” un VSIA “Latvijas Valsts mērnieks”.
18. Tieslietu ministrija nodrošina nozares politikas īstenošanu tai padotībā esošajās iestādēs un kapitālsabiedrībās, kurās ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −5,48 €
Комплект работ Nr. 1124293
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация