Uz „Barany” krēsla ir iespējama izveidot dažādu vingrinājumu kompleksu: krēsla griešanās laikā turēt noliektu galvu uz leju dažādos leņķos, sākumā 30°, tad 90°, uz sāniem, atliekt galvu pa 90°, ķermeņa noliekšana uz priekšu pa 90°. Tā kā pasīvais vestibulārā aparāta treniņš ir saistīts ar augstu vestibulārā aparāta slodzi, tad vingrinājumu kompleksu ir ieteicams sadalīt 2 daļās, pirmo izpildot pēc iesildīšanās, bet otru nobeiguma daļā. Vingrinājumus izpilda vienmērīgi, griežot krēslu pa 180° vienā sekundē. Ik pēc 2 vingrinājumiem vingrotāja 20 sekundes stāv, rokas sānis, cenšoties noturēt līdzsvaru, tādējādi pazeminot vestibulārās reakcijas. Vingrinājumus izpilda ar un bez redzes kontroles, pakāpeniski palielinot dozējumu. Kompleksa izpildes laiks ~5-7 min (Чертихина, Шевчук, 2012).
SECINĀJUMI
1. Analizējot literatūras avotus, es uzzināju, ka vestibulārā aparāta funkcijas ir uztvert galvas telpisko novietojumu, lineāras paātrinātas kustības, kā arī galvas rotācijas kustības.
2. Pētot vestibulārās stabilitātes būtību, uzzināju, ka tai piemīt spēja pretoties pēc iespējas lielākai vestibulārajai slodzei, kas ļautu realizēt noteikto kustību izpildi. Pēc cilvēka vestibulārās stabilitātes var novērtēt viņa noturību pret vestibulāriem kairinājumiem.
3. Pētot vestibulārās stabilitātes testēšanas un pilnveidošanas līdzekļus, uzzināju, cik tie ir daudzveidīgi. Vestibulārās stabilitātes pārbaudīšanā atradu 5 testus: Jarocka, Birjukas, Bolobana, Beritova un m-CTSIB testus. Vestibulārā aparāta visefektīvākie pilnveidošanas līdzekļi ir ar dažādiem trenažieriem: trenažieri BOSU, disku „Veselība”, sporta batutu, „Barany” krēslu.
…