Реферат
Технологии
Сельское хозяйство, лесное хозяйство
Vides aizsardzības pasākumi lauksaimniecībā - augkopībā-
Vides aizsardzības pasākumi lauksaimniecībā - augkopībā
Efektīvs noteces attīrīšanas paņēmiens no lauksaimniecības platībām ir mitrzemes (mitrāji). Mitrzemju atjaunošana vai to mākslīga izbūve saistās ar virszemes un pazemes ūdens līmeņa regulēšanu, atjaunojot dabisko ūdens režīmu kādreiz pārpurvotās vietās, nepilnīgi nosusinātās ieplakās, regulētās ūdensnotekās vai izbūvējot nelielus dīķus (ūdenskrātuves). Tādā veidā tiek sekmēti ūdeņu dabiskie pašattīrīšanās procesi un augu barības vielu noplūdes samazināšanās, tas samazina lauksaimniecības difūzo piesārņojumu, kā arī sekmē bioloģiskās daudzveidības un dzīves vides atjaunošanos daudzām sugām. Mitrzemes pēc būtības ir nosēdbaseini, kur nogulsnējas augsnes erozijas produkti un bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, kurās ūdensaugi izmanto ūdenī esošās augu barības vielas. Uzskata, ka katra mitrzeme atkarībā no piesārņojuma koncentrācijas un noteces režīma par 10-30% samazina N un P noplūdes.
Minimālais mitrzemju lielums (ūdens virsmas platība) ir 0,1 – 0,5 % no sateces baseina laukuma, maksimālais 3-5 %. Ūdens apritei mitrzemē jābūt lēnai. Mitrzemēm jānodrošina tāds ūdens uzkrāšanas tilpums, kas varētu nodrošināt ūdens apmaiņu ne mazāk kā 3-5 dienās vasaras pusgada vidējās caurteces laikā, tas veicinātu augu barības vielu aizturēšanu. Izveidotās mitrzemes ūdens līmenis nedrīkst radīt traucējumus izbūvēto meliorācijas sistēmu darbībai un lauksaimniecības platību izmantošanai. Ar ī gar mitrzemi jāizveido aizsargjosla vismaz 6 m platumā. Izveidojot aizsargjoslu jārūpējas par atsevišķi augošu koku, krūmu un to grupu, kā arī citu ainavas elementu un starp lauku joslu saglabāšanu.
Mitrzemes reizē ir nozīmīgs ainavas elements un nodrošina bioloģiskās daudzveidības palielināšanos.
Profilaktisks paņēmiens biogēno vielu izskalošanās riska samazināšanai ir augsnes apstrādes ierobežošana, lai kavētu organisko vielu mineralizācijas procesus augsnē. Princips “apariet zemi rudenī” no ūdens vides aizsardzības viedokļa ir nepareizs, jo ziemas perioda atkušņu notece pastiprināti izskalos no augsnes mineralizācijas procesā atbrīvotos slāpekļa krājumus. Dažās valstīs zemniekiem maksā subsīdijas, lai tie atteiktos no augsnes apstrādes rudeņos. Protams, augsnes apstrāde pavasarī kavē citu lauku darbu izpildi un grūti realizējama vidēji smagās un smagās augsnēs.
…
Lauksaimniecība ir materiālās ražošanas nozare, kas ražo augkopības un lopkopības produktus cilvēka uzturam un izejvielas rūpniecībai. Lauksaimniecība ir stratēģiski svarīga ražošanas nozare katrā valstī, tās ražošanas iespējām jānodrošina iedzīvotāji ar galvenajiem pārtikas produktu pamatveidiem. Lauksaimniecības pamatnozares ir augkopība un lopkopība. Lauksaimnieciskā ražošana, būdama visciešākajā saistībā ar dabas vidi, ir pilnīgi atkarīga no tās resursiem - augsnes, ūdens, derīgajiem izrakteņiem, enerģijas, kā arī augiem un dzīvniekiem. Lielākā daļa šo resursu diemžēl ir ierobežoti un izsmeļami, tādēļ jāmeklē jaunas iespējas to taupīgai un racionālai izmantošanai, kā arī alternatīvo resursu iesaistīšanai lauksaimnieciskajā ražošanā. Ne mazāk svarīgi ir nodrošināt lauku vides un ainavas saglabāšanu pašreiz un nākotnē, atbilstoši ilgtspējīgas un līdzsvarotas attīstības principiem. Lauksaimniecība un vide ir nesaraujami saistītas. Šaura lauksaimniecības specializācija un koncentrācija, ar mērķi nodrošināt industriālu (intensīvu) ražošanu, parasti nonāk pretrunā ar vides aizsardzības prasībām. Jebkura izvēlētā saimniekošanas metode lielākā vai mazākā mērā rada negatīvas izmaiņas vidē.
- Lauksaimniecība
- Mazo un vidējo uzņēmumu loma uzņemējdarbības vides veidošanā
- Vides aizsardzības pasākumi lauksaimniecībā - augkopībā
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Mazo un vidējo uzņēmumu loma uzņemējdarbības vides veidošanā
Реферат для средней школы13
-
Lauksaimniecība
Реферат для средней школы19
-
Lauksaimniecībā izmantojamā zeme un tās uzlabošana
Реферат для средней школы18
-
Lauksaimniecība Latvijā no 1920.–1940.gadam
Реферат для средней школы19
Оцененный! -
Bioloģiskā lauksaimniecība
Реферат для средней школы25