Nobeigums
Veicot pētījumu, autore guva padziļinātas zināšanas par osteoporozes riska faktoriem, par osteoporozes diagnosticēšanas metodēm, osteoporozes terapijas veidiem un par osteoporozes profilaksi. Pētījuma laikā autorei bija iespēja uzzināt nepieciešamās kalcija devas un nepieciešamo D vitamīna daudzumu pieauguša cilvēka organismā un arī to, kā šos vitamīnus uzņemt ar uztura palīdzību. Autorei uzsver, ka pētījums palīdzēja izprast osteoporozes profilakses nozīmi. Autore līdztekus analizētajai literatūrai par postmenopauzes osteoporozi iepazinās ar Starptautiskā Osteoporozes fonda izdotām brošūrām un bukletiem, kuros uzskaitītas rekomendācijas osteoporozes profilaksei. Pēc pētījumā izmantotās literatūras apskata, kā arī vadoties pēc pētījuma rezultātiem, autore apkopoja pēc viņas domām svarīgākās rekomendācijas osteoporozes profilaksei sievietēm postmenopauzē. Šīs rekomendācijas saskan ar pētījumā izmantotajā literatūrā atrodamām rekomendācijām :
- Ar savu ģimenes ārstu vai ginekologu noteikti pārrunājiet, kādi osteoporozes profilakses pasākumi ir nepieciešami konkrēti Jums!
- Pārdomājiet, cik daudz kalcija Jūs uzņemat organismā ar uzturu. Analizējiet savu ēdienkarti, pierakstot visu, ko dienas laikā esat apēdusi!
- Atcerieties, ka rekomendējamā kalcija deva sievietēm postmenopauzē 1000 – 1500 mg diennaktī!
- Pie ārsta noskaidrojiet, vai Jums var būt D vitamīna deficīts!
- Osteoporozes profilaksē ir svarīgas abas lietas - kalcijs un D vitamīns!
- Ūdens vietā slāpes dzesējiet ar pienu, kam ir zems tauku saturs!
- Nesmēķējiet, tā Jūs novērsīsiet kalcija zudumus organismā!
- Samaziniet kofeīna daudzumu uzturā!
…