Zīmols ir arī vērtība, tas ir kā sava veida solījums, ka produkts vienmēr būs attiecīgajā līmenī, dos garantēto utt. Tas kalpo kā emocionāla sasaiste, kuras ietekmē attīstās lojalitāte – cilvēki tic, ka šis zīmols ir vislabākais un to arī apliecina ar savu darbību – pērkot un lietojot.
„Mūsdienās viss ir apgriezies kājām gaisā – zīmoli valda pār pasauli. Šodien mēs lielākoties uztveram izstrādājuma funkcionālās īpašības kā pašas par sevi saprotamas, un, tēlam paliekot zīmolu pamatā, tas vairs nav tikai šo zīmolu tēls – tas ir arī mūsu tēls.”1
Zīmols ir ienācis mūsu dzīvē jau kā neatņemama sastāvdaļa un bieži vien, ja tas mums ir tīkams, mēs vēlamies ar to identificēties. Piemēram, nēsājot Versace brillītes, smaržojoties ar Chanel vai rotājoties ar D&G jostiņu.
„Mūsdienu zīmolvedībā lielā mēra skar iesaisti un piesaisti, personiskās un individuālās piederības ārupvērstu un vizuālu demonstrāciju. Zīmolvedība ļauj mums definēt sevi lakoniskā kodā, kas apkārtējai pasaulei ir vienā mirklī uztverams. Diesel, Adidas un W viesnīcas – tas ir viens dzīves stils; Hermes, Ralph Lauren un Ritz – cits. Jūs varam jaukt un kombinēt, lai veidotu, izkoptu un izceltu savu patību, īpašo pašuztveri.”2…