Masu mediji ir svarīgi cilvēku sociālo priekšstatu un sociālās realitātes veidotāji.
Ziņas katrā TV kanālā ir viens no skatītākajiem raidījumiem. Tās ne tikai informē sabiedrību, bet arī diktē tās uzskatus, priekšstatus un aktualitātes.
Televīzija ir visefefektīgākais masu informācijas līdzeklis, tikai aiz tās ierindojas radio un prese.
Šo tēmu izvēlējos, lai noskaidrotu kādi ir ziņu sižetu atlases principi, pēc kuriem vadoties tiek veidota sabiedrībai pasniedzamā informācija. Tā kā būtu pārāk plaši aptvert visus TV kanālus izvēlējos vienu konkrētu kanālu – “TV-3”.
“TV-3” nav sabiedriskā televīzija, tāpēc ziņu atlases es principi tajā ir atšķirīgi un iekšējās politikas ietekmē veidoti. TV-3 ziņu raidījums “Bez Tabu laiks” atšķiras no standarta ziņu raidījuma modeļa.
TV-3 nav sabiedriskā televīzija, tāpēc ziņu atlases es principi tajā ir atšķirīgi un iekšējās politikas ietekmē veidoti. TV-3 ziņu raidījums “Bez Tabu laiks” atšķiras no standarta ziņu raidījuma modeļa.
Darba realizēšanai izmantota kontentanalīze, ar kuras palīdzību veikta izpēte par ziņu raidījuma “Bez Tabu Laiks” ziņu atlases principiem. Pētīta tiek raidījuma pirmā daļa, jeb standarta ziņu raidījums, taču raidījuma otrā daļa, kas ir vairāk izklaidējošs nevis ziņu raidījums šajā darbā apskatīta netiek.
Mans mērķis ir izpētījot un analizējot raidījuma ”Bez Tabu laiks” ziņu raidījuma daļu konstatēt vai ”TV-3” ziņu veidošanas principi ir atšķirīgi no citiem kanāliem, kas tiem raksturīgs un pēc kāda principa vadoties tiek atlasīta informācija, ko saņem auditorija.…