Baktērijas zobu aplikumā kombinējas ar cukuru, aplikuma skābes, kas beidzas ar zoba bojāeju tas notiek bieži kādā laika periodā, zoba virsma iet bojā un veidojas caurums. Ja bieži lieto dienas laikā uzturā cukuru, nedēļas, mēnešus un ja aplikuma kontrole ar zobu tīrīšanu un citiem līdzekļiem nav adekvāta, tad rodas visas iespējas zobu kariesam ļoti augsta iespējamība.
Zobu karies dažkārt tiek aprakstīts kā dinamisks process ar demineralizāciju, kas notiek vienlaicīgi ar remineralizāciju.
Kad blakus vairāk novēršas uz demineralizāciju ilgākā laika periodā, pie biežas cukura lietošanas kombinācijā ar sliktu orālo higiēnu, tas beidzas ar kariesa veidošanos. Kad pārsvarā ir remineralizācija pie samazinātas cukura lietošanas uzturā un labākas orālās higiēnas, kā arī fluora pieejamība mutes dobumā, tad cauruma veidošanās apstājas.
Fluors darbojas kontrolējot zobu dažādos veidos. Sekojoši ir aprakstīta fluora darbība zoba kariesa aizkavēšanā.
Fluors palēnina fāzi kad minerālvielas iziet no zoba audiem, no emālijas skābes ietekmē (remineralizācija) kad skābes ietekme ir beigusies. Fluors arī aptur procesus, kuros baktērijas producē skābes. Ar fluora palīdzību cīņā pret kariesu ir fluora pastāvīga līmeņa saglabāšanās siekalās.…