Žurnālistika ir interesanta profesija, bet tā prasa ļoti daudz, gan garīgā, gan fiziskā spēka. Žurnālistam jāprot spontāni noreaģēt. Jāmāk no nekā uztaisīt kaut ko.
Žurnālista darbs ir interesants, var teikt, ka nekad neatkārtojas sižeti. esot žurnālists tu iepazīsti cilvēkus, kā arī esi pats atpazīstams sabiedrības acīs. Pat žurnālista rokās ir citu cilvēku dzīves, jo vienas vārs vai frāze, var izmainīt viņa turpmāko dzīvi.
Žurnālista profesija nav no vieglajām. Tā prasa lielu pacietību, gribasspēku, apņēmību un spēju ziedot savu laiku
Šī profesija ir populāra jauniešu vidū, jo tur r iespēja izpausties. Tas kalpo arī par profesijas izvēles motīvu — uzzināt ko jaunu. Bet Tomēr ar izzināšanu un vēlamo popularitāti vien nepietiek - ir jāpierāda arī personīgā izcilība.
Kā izsakās Madonas rajona laikraksta “Stars” redaktore Baiba Miglone: „Katru dienu jauni cilvēki, notikumi, nav dienas, kas būtu vienmuļa vai absolūti līdzīga iepriekšējai, ir sajūta, ka allaž turi roku uz pulsa, esi lietas kursā par to, kas notiek. Starp citu, es vienmēr esmu teikusi — žurnālistika, tas ir dzīvesveids.”1
Pēdējā laikā Latvijā un visā Pasaulē klasiskās žurnālistikas nozīme pamazām izplēn. Caur jauno presi kļūst tīmekļa žurnāli un portāli. Rodas jautājums, kādēļ? Mūsdienās gandrīz katram ir iespēja tik pie interneta. Tas ir ērts veids kā izlasīt jaunākās ziņas un notikumus gan tepat Latvijā, gan arī ārvalstīs. Tas ir arī ātrākais veids kā informāciju var uzzināt lasītājs. Internetā var uzrakstīt un ievietot ziņu, un to visi redz jau pēc dažām minūtēm, turpretim avīzē tas nav tik ātri iespējams, jo iznāk tikai no rīta, vai katru otro dienu.
…