Автор:
Оценка:
Опубликованно: 26.04.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
  • Конспект 'Vadības teorija', 1.
  • Конспект 'Vadības teorija', 2.
  • Конспект 'Vadības teorija', 3.
  • Конспект 'Vadības teorija', 4.
Фрагмент работы

Zinātniskā menedžmenta teorijas pārstāvji.
Zinātniskais menedžments ir teorija pamatā par darbībām, kas notiek organizācijā un tās darbinieku attiecībām. Pārstāvji ir:
Frederiks Teilors. Viņš ir zinātniskā menedžmenta tēvs. Sniedza lielāko ieguldījumu menedžmenta attīstībā. Viņš ieviesa jaunu apmaksas sistēmu, dažādas jaunas darba metodes, viņam izdevās uzlabot administrācijas lomu. Teilora galvenais mērķis – Palielināt ražošanas efektivitāti, ne tikai palielinot peļņu un samazinot izmaksas, bet arī palielinot algas un strādnieku darba efektivitāti. Uzskatīja, ka svarīga ir strādnieku apmācība un atlase, labas att. starp administrāciju un strādniekiem, pareiza darba sadale un alga. Viņam pārmeta to, ka nebija skaidrības motivēšanas mehānismā.
Henrijs Gants. Viņam ar Teiloru bija līdzīgi uzskati, tomēr viņš pastāvēja arī par izglītības un pilnveidošanās nozīmi gan vadītāju, gan arī strādnieku vidū. Pirmajā vietā viņam bija cilvēciskās attiecības. Tika izveidota Ganta karte – grafiks, kas attēlo efektīvu laika plānošanu konkrētam ražošanas procesam. Tā tiek izmantota arī mūsdienās. Tai ir arī savi mīnusi – tā neatspoguļo produkcijas kvalitāti, iemeslus novirzēm no plāna. Ganta nākamais solis bija PERT sistēma, kas balstās uz Ganta grafika principiem.
Frenks un Liliāna Gilberti. Frenks bija Teilora ideju sekotājs. Viņu interesēja, kā samazināt liekās kustības konkrētā darba izpildē, viņš ieinteresējās par to, kā uzlabot darba efektivitāti. Liliāna bija psiholoģe, interesējās par darba apstākļiem. Gilberti abi kopā veidoja labu kombināciju. Frenks atklāja, ka organizācijā ļoti svarīga ir vadītāju uzmanība.…

Коментарий автора
Atlants