-
Virzība tirgū un starptautiskā mārketinga komunikācijas. Starpkultūru atšķirības
Globāla produkta brendings.
Iekšēji, globālo zīmolveidi var uzskatīt par līdzekli, lai savilktu organizatoriskās attiecības nododot labākās prakses zīmolu vadībai, kā arī par programmām, piemēram, zīmolu rajonu apsaimniekošanā caur zīmolu vadības komandām centrālajā birojā vai caur izraudzītajiem izcilības centriem. Resursu un pūļu koncentrēšana uz ierobežotu skaitu zīmoliem, vajadzētu sniegt labākus rezultātus. Globālā produkta plānošanas pūliņi nosaka divus kritiskus lēmumus:
• Kā un kur kompānijas produktam jāattīstās
• Kā un kur pašlaik un nākotnē produkta līniju vajag tirgot.
Produkta attīstībā, multinacionālās korporācijas arvien tiecas atrast kopsaucējus, lai racionalizētu ražošanas pasauli. Tas tiek panākts ar rūpīgu koordināciju produkta izstrādes procesā, ar pasaules vai reģionu attīstības komandām. Mātes sabiedrība vairs nav vienīgais jaunu produktu avots. Jauno produktu idejas var parādīties visā sistēmā, un tikt kvalitatīvi attīstītas visā uzņēmumā. Globālie produkta līnijas tirgotāji nav tā pati pasaule. Standarta līniju priekšmeti papildina produktu vietējos vienumus vai vietēja mēroga atšķirības, lai labāk rūpētos par unikālajām vajadzībām individuālajā tirgū. Ārējās īpatnības kā konkurence un noteikumi bieži nosaka galīgo līnijas sastāvu, un cik tas plaši tiek tirgots. Globālie tirgotāji arī var būt tie, kas nosaka kādā mērā tie izmanto vienu no saviem lielākajiem aktīviem, zīmolu, citu valstu tirgus. Tirgotājiem jāizvēlas starp globālo zīmolu, reģionālo un tīri vietējo pieeju, kā arī atsakoties no savas zīmolveides, lai kļūtu par piegādātāju mazumtirgotāju privātajiem zīmoliem. Standartizācijas efektivitātei vajadzētu būt līdzsvarā ar patērētāja izvēli un tādiem starptautiskajiem jautājumiem, kā motivācija par valstu līmeņa tirgiem.
Toms Peterss apgalvo, ka zīmolveide – tas nav vairāk (un ne mazāk) kā noteiktas uzņēmuma vai preces individualitātes izveidošana un tādu vēstījumu izveidošana, kas par to visu pastāstītu visai pasaulei vienalga ar kādu līdzekļu palīdzību. Šis rakstnieks un biznesa guru arī uzskata, ka brendings ir vienīgais veids, kā izstāvēt rindu tirgus pūlī. …
VIRZĪBA TIRGŪ UN STARPTAUTISKĀ MĀRKETINGA KOMUNIKĀCIJAS. STARPKULTŪRU ATŠĶIRĪBAS. RADOŠAS REKLAMĒŠANAS STRATĒĢIJA. GLOBĀLA PRODUKTA VADĪBAS PRINCIPI UN BRENDINGS. INFORMĀCIJAS PLŪSMA STARPTAUTISKĀ MĀRKETINGA LĒMUMU PIEŅEMŠANĀ. Komunikācijas pastāvēšanai ir trīs nosacījumi: • Jābūt vismaz diviem cilvēkiem • Jābūt informācijai • Jābūt informācijas nodošanas līdzekļiem Lai saņēmējam nosūtītā informācija būtu saprotama, komunikācijā efektīvi jāizmanto informācijas nodošanas forma s un metodes. Tā kā nosūtītā informācija un saņemtā informācija un pieņemtā informācija nav viens un tas pats (jo informācijas nodošanas procesā gadās sagrozīšana), tad par efektīva komunikāciju var uzskatīt tikai tādu, kuras laikā: • panākta savstarpējā vienošanās. • Ideja, kas radusies cilvēka apziņā, nonāk cita cilvēka apziņā tādā veidā, ka tiek nodrošināta tās saprašana un izmantošana. Ja komunikācijas laikā abi iepriekš minētie nosacījumi ir izpildījušies, tad var uzskatīt, ka starp saziņā iesaistītajām personām ir pastāvējusi atgriezeniskā saite- signāls, kuru informācijas saņēmējs nosūta informācijas sniedzējam kā informācijas saņemšanas apstiprinājumu un kas raksturo tajā iekļautās informācijas saprašanas līmeni.
