-
Jūsu un klienta attiecību ētiskie principi
• Laba emocionālā stāvokļa saglabāšana sarežģītās situācijas. Reakcija nepamatotos iebildumos. Atcerieties, ka esat daļa no šī uzņēmuma, jūs esat pieņemts amatā, jo jūs esat pierādījis, ka esat šī amata cienīgs. Dariet visu, lai šis iespaids nemainītos. Vadība uz jums paļaujas visās situācijās.
• Papildproduktu/pakalpojumu pārdošana. Pēcapkalpošanas servisa nodrošināšana. Lojalitātes veicināšana klientos. Atsveicināšanās no klienta. Atgriezeniskā saite. Analīze.Ja kāds aiziet tomēr neapmierināts, apdomājiet kādēļ, veiciet analīzi un centieties lai tasv vairāk neatkārtotos.
Dariet savu darbu ar prieku, ja kāds ir atnācis pie jums neapmierināts, tā ir jūsu iespēja, padarīt viņa dienu gaišāku, smaidiet, uzslavējiet/izsakiet kādu komplimentu, palīdziet cilvēkam, kas ir vērsies pie jums ar kādu jautājumu, pat ja viņš neko nejautā, pastāstiet galveno, izdevīgumu vai labumu, ko dod prece/pakalpojums, izrādiet, ka jums rūp klients un ticiet man, viņš atcerēsies jūs un jūsu uzņēmumu, pat tad, ja jums izskatīsies, ka neesat sniedzis visu iespējamo. Mēdz būt arī klienti, kas pārsvarā ir neapmierināti, nepārdzīvojiet, ja esat darījis visu, lai izdabātu šim konkrētajam indivīdam, tā notiek, ne bieži, bet noteik. Tas vienkārši nav jūsu varā.
…
Jebkurā uzņēmumā, klientam ir jābūt galvenajam un jācenšas parādīt netikai sevi kā labu darbinieku, bet arī jāspēj reklamēt uzņēmumu no vislabākās puses, tā, lai klientam nebūtu sajūta, ka viņam ‘’uzspiež’’ uzņēmuma sniedzamos pakalpojumus, bet lai klients pats vēlētos par tiem uzzināt. Mani un klientu attiecību ētiskie principi ir šādi: • Klientu apkalpošanas prasmju pilnveidošana. Ir jāizrāda interese par klientu, bet nepārcenšoties, kā piemēram: ‘’ Vai jūs jūtaties ērti?’’ nepārjautāt vairākas reizes ( ja nu vienīgi klients ar mīmiku vai žestiem parāda, ka kaut kas tomēr nav tā, kā vajadzētu būt!). • Orientācija uz klientu. Nekādā gadījumā nedrīkst klientam likt justies kā nevajadzīgam. Nedrīkst novērties, atbildēt īsi, nepasniedzot pilnu informāciju. Nav nekādā gadījumā pieļaujams, ka klients jūtas atstumts. • Pozitīvas attieksmes un pozitīvas domāšanas nozīme darbā ar klientiem. Ja arī klients nav visai labā omā, ir jācenšas viņa dienu uzlabot. Darbā ar klientiem nekad nepastāvēs jēdziens: ‘’Kā tu pret mani, tā es pret tevi!’’ • Klientu apkalpošanas kultūras līmeņi.
