Автор:
Оценка:
Опубликованно: 10.12.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Personāla atlase', 1.
  • Реферат 'Personāla atlase', 2.
  • Реферат 'Personāla atlase', 3.
  • Реферат 'Personāla atlase', 4.
  • Реферат 'Personāla atlase', 5.
  • Реферат 'Personāla atlase', 6.
Фрагмент работы

Jebkurš no uzņēmumiem ir saskāries ar situāciju, ka tam ir nepieciešams jauns vai jauni darbinieki. Tāda situācija parasti notiek, ja uzņēmums ir tikko nodibināts, tas paplašināšanās vai arī iepriekšējais darbinieks ir aizgājis no darba. Šādās reizēs uzņēmumam ir nepieciešams rīkot personāla atlasi.
Personāla atlase ir process, kurā atlasa vispiemērotāko pretendentu no tiem, kuri pieteikušies uz kādu noteiktu darba vakanci. Pēc būtības tas ir prognozēšanas uzdevums, jo ir jāparedz, ka attiecīgais pretendents vēlāk uzsāks un darbosies reālajā darba vietā.
Sekmīgas personāla atlases mērķis ir ideāla sakritība starp attiecīgā kandidāta kompetenci un amata prasībām, kā arī organizācijas korporatīvo kultūru, mērķiem un sadarbības praksi.
Darbinieku pieņemšana darbā ir būtiska uzņēmuma personāla menedžmenta sastāvdaļa. Atlasītie cilvēki ir organizācijas nākotnes iespēja un pieņemtajam lēmumam ir ilgtermiņa sekas. Nepareiza cilvēka izvēle un nepareizu mērķu izvēle vai darba organizācija var kļūt par šķērsli organizācijas un indivīda panākumiem.
Pretendentu atlasi katrai konkrētai brīvajai vakancei var veikt personāla atlases kompānijas vai pats uzņēmums.
Galvenie atlases veidi, ar kādiem uzņēmumam iespējams atrast atbilstošos kandidātus, ir:
iekšējā atlase- tas nozīmē, ka vakantās amata vietas tiek aizpildītas, izmantojot kompānijā strādājošos darbiniekus;
ārējā atlase- tas nozīmē, ka amatu kandidāti tiek piesaistīti no kompānijas ārpuses darba tirgū.
Sākumā aplūkošu iekšējo atlasi. Iekšējā atlase ir ļoti motivējošs esošajiem kompānijas darbiniekiem. Galvenie plusi ir izaugsmes nodrošināšana kompānijas darbiniekiem, zemākas atlases procesa izmaksas un lojalitātes veidošana personālam kopumā.
Iekšējās atlases veidi ir:
darbinieku datu bāzes izmantošana- to var izmantot, ja darbinieki paši ir pieteikušies uz kādiem noteiktiem amatiem iepriekš izsludinātiem konkursiem, vai arī personāla attīstības pārrunu laikā ir izteikuši vēlmi darboties kādā noteiktā sfērā un pozīcijā;
vakances izsludināšana intranetā- tā ir alternatīva iekšējai datu bāzei. Darbinieki augstu novērtē, ja brīvā vakance vispirms tiek izsludināta intranetā;…

Коментарий автора
Atlants