Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.05.2015.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2011–2015 гг.
  • Эссе 'Būtiskākās atziņas darba psiholoģijā', 1.
  • Эссе 'Būtiskākās atziņas darba psiholoģijā', 2.
  • Эссе 'Būtiskākās atziņas darba psiholoģijā', 3.
Фрагмент работы

Pozitīvs noskaņojums var pat neitralizēt vai samazināt negatīvo emociju ietekmi un palīdzēt sākt mērķtiecīgas darbības- aktīvi rīkoties.
Lietains laiks, saspīlēta gaisotne mājās, darbavietā vai valstī, tas viss un vēl daudz kas cits var radīt nomāktības sajūtu. Vajag pozitīvo enerģiju pretstatīt negatīvajam, tādējādi palīdzot gan sev, gan apkārtējiem. Spēja justies labi ir tikai mūsu pašu rokas, jo mēs paši varam izvēlēties, kurām emocijām ļaut dominēt pār sevi.
Ja darba kolektīvā valda negatīvs noskaņojums, tad to var mēģināt neitralizēt ar kopīgu pasākumu programmu, kas palīdz atbrīvoties no negatīvajām emocijām, kā arī šādi pasākumi var palielināt apmierinātību ar darbu un uzlabot visa kolektīva savstarpējās attiecības. Svarīgi ir rīkot tādus pasākumus, kas var iepriecināt kolektīvu, sporta spēles, darba balle, kopīgi vakari, ekskursijas u.c., tas viss ļauj aizmirst par problēmām un atgriež prieku un enerģiju. Mēs nevaram mainīt realitāti, bet varam mainīt attieksmi pret to. Tādēļ svarīgi katram pašam priekš sevis ne tikai darbā, bet arī ārpus tā, kļūt par optimistu , jo optimists nevis ignorē negatīvo, bet spēj pārvērst to priekā un mobilizēt iekšējos resursus savu mērķu sasniegšanai.

Коментарий автора
Atlants