Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.01.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 4 единиц
Ссылки: Использованы
  • Реферат 'Zīmols', 1.
  • Реферат 'Zīmols', 2.
  • Реферат 'Zīmols', 3.
  • Реферат 'Zīmols', 4.
  • Реферат 'Zīmols', 5.
  • Реферат 'Zīmols', 6.
  • Реферат 'Zīmols', 7.
  • Реферат 'Zīmols', 8.
Фрагмент работы

Kas ir zīmols

Sensenos laikos zīmoli bija parastas sadzīves preces – ziepes, tēja, veļas pulveris, apavu krēms, tie bija apnicīgi ikdienas izstrādājumi, kurus izlieto un nopērk citus vietā . ASV mārketinga asociācija definē zīmolu kā nosaukumu, terminu, zīmi, simbolu vai dizainu, vai to kombināciju, kas paredzēta pārdevējam, vai pārdevēju grupas preču vai pakalpojumu identifikācijai vai atšķiršanai no konkrētām precēm vai pakalpojumiem(1). Bet kopš 19.gadsimta deviņdesmitajiem gadiem tirgū sāka ienākt zīmoli ar Vārdu. Zīmols noteica standartus, kuriem kāda konkrēta prece atbilda, tai bija noteikta kvalitāte, cena. Šajā industrializācijas periodā strauji attīstoties komercijas un ražošanas sfērām sākas veidoties korporatīvās identitātes jēdziens. Vārdu salikumu „korporatīvā identitāte” izveidoja Volters Marguliss piecdesmitajos gados aizsākot konsultāciju biznesu ASV. Viņš to lietoja, lai apzīmētu darbību, kuras ietvaros itin visas kādas organizācijas vizuālās izpausmes tiek veidotas tā, lai radītu konsekventi korporatīvu veselumu, kas saistītos ar noteiktu tēmu, pozīciju, individualitāti(2). Tas radīja jaunas iespējas piesaistīt cilvēku uzmanību kādai konkrētam zīmolam.
Praksē un literatūrā , iztirzājot jautājumu par zīmolu, tiek runāts par zīmola komunikāciju kompleksu, ar kura palīdzību izveido un uztver zīmolu un līdz ar to arī uzņēmumu un tā produktus .Zīmols palīdz atšķirt produktus un citu līdzīgu produktu piedāvājumu klāstā. Mārketinga vēsturē iepriekšējā posmā uzņēmuma likteni noteica produkts, bet laikiem mainoties , uzņēmums vairs neuzskata , ka neveiksme( ja tāda ir) vainojams produkts, bet uzskata, ka vaina slēpjas zīmolā. Tātad vaina nav meklējama produktos, kas atrodas veikalu plauktā, bet gan tajā apstāklī, kā šis produkts tiek pasniegts un kā tas asociējas pircēju apziņā, uztverē. Asociācija
(latīniski associatio- savienošanās)- tāds sakars starp vai vairākiem psiholoģiskiem veidojumiem (sajūtām, uztvērumiem, priekšstatiem, jūtām un vēlmēm u.tml.)kur, aktivizējoties vienam veidojumam , aktivizējas arī citi(3).

Коментарий автора
Atlants