Автор:
Оценка:
Опубликованно: 15.03.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: 12 единиц
Ссылки: Использованы
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 1.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 2.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 3.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 4.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 5.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 6.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 7.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 8.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 9.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 10.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 11.
  • Реферат 'Ierēdņu apmācība kā ierēdņu profesionālismu ietekmējošs faktors', 12.
Фрагмент работы

Viens no valsts pārvaldes stūrakmeņiem ir profesionāls, kompetents un tiesiski funkcionējošs civildienests. Ceļā uz iestāšanos Eiropas Savienībā (ES), Latvijas Republikai tika pārmests valsts pārvaldes vājums jeb nepietiekama valsts pārvaldes administratīvā kapacitāte. Lai uzlabotu valsts pārvaldes administratīvo kapacitāti, manuprāt nozīmīga loma būtu pievēršama ierēdņiem un to profesionalitātei. No ierēdņa darbības un tās rezultātiem ir atkarīgs, piemēram vai tiks izstrādāti likumi, kas ir taisnīgi un nepieciešami patlaban mūsu valstī, vai valstī netiks ievesta kontrabanda, kas grauj valsts ekonomiku, u.tml. jautājumi. Ja bieži nākas dzirdēt, ka liela daļa valsts pārvaldes pieņemto lēmumu nav tiesiski, tad, ievērojot, ka tos pieņem amatpersonas vai ierēdņi, jārunā par to, kādi ir cēloņi šādai rīcībai. Daļēji šīs kļūdas ir apzinātas rīcības rezultāts – korupcija, bet vairumā gadījumu tās iespējams ir neapzinātas rīcības rezultāts – neprofesionalitāte. Ņemot vērā, ka Latvija atrodas pievienošanās ES priekšvakarā, tēma ir aplūkota ES dalībvalstu pieredzes kontekstā.
Lai nodrošinātu, ka ierēdņi savus pienākumus veic godprātīgi, profesionāli un tiesiski, pirmkārt, ir būtiskas gan zināšanas un prasmes, kuras ierēdnis ieguvis darba procesā, pildot pienākumus un analizējot rezultātus, gan arī šo zināšanu un prasmju papildināšana mācību procesā. Personāls ir svarīgākais un vērtīgākais jebkuras iestādes resurss, un nevērība pret personāla izglītošanu un kvalifikācijas celšanu, neradot iespēju izmantot darbinieku potenciālu pilnībā, ir izšķērdība un liecina par neracionālu budžeta līdzekļu izmantošanu. Personālam var uzticēt pienākumus, taču iestādes vadītāja uzdevums ir padotos apmācīt pienākuma veikšanai.
Eiropas padomes Ministru komitejas rekomendācijas par valsts amatpersonu statusu Eiropā 15.punktā, ņemot vērā, ka valsts amatpersonas, t.sk. ierēdņi, ir valsts pārvaldes pamatelements un tām nepieciešama attiecīga kvalifikācija, ir uzsvērusi, ka zināšanu papildināšana ir būtiska valsts pārvaldes efektivitātes sastāvdaļa.…

Коментарий автора
Atlants