-
Darba aizsardzības instrukcija darbam ar rokas vadības zāles pļāvēju
2021–2025 гг.
2. Darba aizsardzības prasības, uzsākot darbu
2.1. Iepazīties ar darba uzdevumu, DA prasībām IAL lietošanā, nepieciešamības gadījumā iziet apmācību un parakstīties par instruktāžu darba vietā.
2.2. Pārbaudīt darba apģērbu, uzvelkot aizpogāt visas pogas. Lietot sejas, roku, kāju un pēdu aizsardzības līdzekļus.
2.3. Lietot atbilstošu apģērbu, kas būtu cieši pieguļošs, tomēr ērts.
2.4. Pirms sākt darbu ar rokas vadības zālāja pļaušanas darba aprīkojumu (zāles pļāvēju), rūpīgi iepazīties ar zāles pļāvēja vadības mehānismiem, īpašu uzmanību pievērsiet tam, kā zāles pļāvēju izslēgt bīstamās situācijās.
2.5. Nepļaujiet slapjus vai slidenus laukumus, stingri turiet zāles pļāvēja vadības rokturus un ejiet aiz tā, nekādā gadījumā neskrieniet.
2.6. Zāles pļāvējam jābūt aprīkotam ar ražotāja ieteiktajiem griezējinstrumentiem.
2.7. Raugieties, lai pļaušanas darbības zonā neatrastos bērni un nepiederošas personas.
2.8. Veikt darba vietas vizuālo apskati - pārbaudi, iepazīties ar iepriekšējiem ierakstiem aprīkojuma apkopes žurnālā.
2.9. Pārbaudīt darba aprīkojumu, veikt ikdienas apkopē paredzētos darbus, kas paredzēti to sagatavošanai darbam, pielāgot tos individuālajām vajadzībām.
2.10. Pārbaudīt IAL, to derīgumu un atbilstību veicamajam darbam. Pārliecināties, vai sadzīves telpās ir dzeramais ūdens, siltais ūdens, ziepes, dvielis, aptieciņa ar medikamentiem, vai darbojas darba apģērba žāvēšanas ierīces.
2.11. Pirms darba sākšanas ar rokas vadības zālāja pļaušanas darba aprīkojumu (zāles pļāvēju), kurš ir aprīkots ar nopļautās zāles savākšanas grozu, pārbaudiet vai savācēja vāks ir pareizi novietots.
2.12. Uzmanību! Neizmantot zāles pļāvēju bez savācējgroza.
2.13. Nestāvēt zāles pļāvēja priekšā, ja darbojas motors, jo tā var sākt kustēties uz priekšu.
2.14. Neiedarbiniet motoru, pirms nav nomainītas bojātās detaļas.
2.15. Pirms iedarbiniet motoru, pārbaudiet visas drošības ierīces, pārbaudiet eļļas līmeni karterī un degvielas līmeni bākā.
2.16. Veicot tehnisko apkopi lietojiet cimdus.
2.17. Zāles pļāvēja regulēšanu veikt tikai ja motors ir izslēgts.
2.18. Neiedarbināt zāles pļāvēju slēgtās telpās.
2.19. Uzpildiet degvielu pie izslēgta motora un tālāk no uguns. Uzpildot degvielu nesmēķēt.
2.20. Benzīnu uzglabājiet tikai tam speciāli paredzētos traukos.
2.21. Nenoņemiet degvielas tvertnes vāciņu, ja motors nav izslēgts.
2.22. Neļaujiet degvielai nolīt zemē vai uz motora.
…
Darba aizsardzības instrukcija darbam ar rokas vadības zāles pļāvēju ir uzņēmuma iekšējais normatīvais dokuments, ar kuru darba devējs nosaka darba aizsardzības prasības un darba aizsardzības pasākumus droša darba veikšanai, kas jāievēro uzņēmuma nodarbinātajiem, kuri papildus savu tiešo darba pienākumu izpildei ir norīkoti veikt darbu ar rokas vadības zālāja pļaušanas darba aprīkojumu (zāles pļāvēju). Instrukcijas mērķis ir iepazīstināt nodarbināto ar drošības prasībām, kuras ir jāievēro konkrētam darba veidam vai profesijai attiecīgajā darba vietā, veicot darbu ar rokas vadības zāles pļaušanas darba aprīkojumu (zāles pļāvēju), lai samazinātu nelaimes gadījumu risku un saglabātu darbinieka profesionālo veselību un dzīvību