-
Personāla vadītāja profesionālā ētika darba ikdienā
Pasākumi bosinga un mobinga gadījumos.
Lai cilvēks cīnītos ar teroru pret sevi, pasākumus būtu vēlams veikt trīs dažādos aspektos:
1. Darbs ar sevi. Viens no piemēriem kā palīdzēt pašam sev ir slēgt ar sevi līgumu, lai mainītu gan attieksmi pret sevi, gan mainītu savu uzvedību:
• Līgums. (kurā apsolas neļauties bailēm, cīnīties at psiholoģisko teroru un novērtēt sevi)
• Cilvēkam nav arī jābaidās lūgt sociālo atbalstu no ģimenes, draugiem, speciālista ( psihologa, sociālā darbinieka, jurista).Svarīgi ir pārrunāt notiekošo, izanalizēt noteiktas situācijas, paskatīties uz notiekošo no cita redzes punkta. Bez tam ir vairāki paņēmieni, kas neļauj negatīvai informācijai skārt cilvēku. Viens no tādiem veidiem ir „maģiskais” aplis: cilvēks domās novelk ap sevi apli. Uz viņu vērsto informāciju ( kliegšanu, noniecināšanu, apsaukāšanu u.c.) iedomājas kā bumbiņas, kas atlec no apļa malām. Tādā veidā cilvēks pasargā sevi, samazina stresa iespējamību.
2. Informācijas dokomentēšana. …
Vadītāju atbildība ir demonstrēt personisku priekšzīmi ētikas kodeksa veicināšanā ikvienā darba vietā un augstākā līmeņa vadītājiem šis kodekss jāievēro arī ārpus darba laika. Jārāda piemērs un jānodrošina, lai visi darbinieki būtu informēti un ievērotu ētikas normas. Personāla vadītājam jārada uzņēmumā vide, kur padotie, kolēģu un klienti jūtas ērti, uzdodot jautājumus vai sniedzot jebkādas ziņas. Bet katra darbinieka pienākums būtu informēt par uzņēmuma ētikas kodeksa normu pārkāpumu. Personāla vadītājam vajadzētu ņemt vērā darbinieku vēlmes saistībā ar ētiku uzņēmumā un sniegt regulāru atgriezenisko saikni vai novērtējumu. Mobings un bosings Kā cīnīties ar mobingu? Kas tad ir bosings? Pasākumi bosinga un mobinga gadījumos. Izmantotie avoti
