Автор:
Оценка:
Опубликованно: 26.10.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Produktu virzīšana tirgū', 1.
  • Конспект 'Produktu virzīšana tirgū', 2.
  • Конспект 'Produktu virzīšana tirgū', 3.
  • Конспект 'Produktu virzīšana tirgū', 4.
  • Конспект 'Produktu virzīšana tirgū', 5.
Фрагмент работы

Mārketinga komunikāciju process ietver četrus veidus: reklāmu, preču realizācijas stimulēšanu, sabiedriskās attiecības un personisko apkalpošanu. Turpinājumā sīkāk aplūkosim reklāmas posmu kā metodi produktu virzīšanai tirgū.
Reklāma ir produkta virzīšanas tirgū izpausme ar noteiktu personu vai uzņēmumu sniegtās informācijas izplatīšanas maksas līdzekļu starpniecību. Tai ir raksturīga maksas forma un masveidība, jo tajā piedāvāto informāciju reklāma ļauj izplatīt lielā metienā. Galvenais reklāmas mērķis ir sasniegt iecerēto mērķauditoriju, ieinteresēt to ar sava produkta īpatnībām, kā arī nostiprināt pozīcijas tirgū vai arī paplašināt preču patērētāju loku. Reklāmas klasifikācija tiek iedalīta pēc reklāmas mērķa:
Informējošā reklāma – dominē galvenokārt jauna produkta sākotnējās virzīšanas stadijā, kad tirgū jāveido primārais pieprasījums pēc produkta.
Pārliecinošā reklāma tiek realizēta, kad nepieciešams konkurēt ar citiem produkta ražotājiem. Visbiežāk tiek akcentētas kādas preces priekšrocības attiecībā pret citām tās pašas grupas precēm.
Atgādinošā reklāma ir sevišķi nepieciešama preces brieduma stadijā, kad pircēja atmiņā jāsaglabā šīs preces pievilcīgākās īpašības.1
Reklāma ir materiāls, kura pamatmērķis ir pārliecināt vai rosināt cilvēkus patērēt noteiktu produktu, pakalpojumu, popularizēt kādu ideju vai indivīdu.…

Коментарий автора
Atlants