Автор:
Оценка:
Опубликованно: 18.04.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Kas jāzina par ugunsgrēku un kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā', 1.
  • Конспект 'Kas jāzina par ugunsgrēku un kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā', 2.
  • Конспект 'Kas jāzina par ugunsgrēku un kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā', 3.
Фрагмент работы

UGUNSGRĒKS IR TUMSA
Televizorā vai kino rādītam ugunsgrēkam parasti rak­sturīgas liesmas un gaisma, īstā ugunsgrēkā Jūs kļūsit akls. Ugunsgrēks rada tik daudz dūmu, ka telpa, kurā Jūs atradīsities, dažu minūšu laikā kļūs pilnīgi tumša: Jūs nevarēsit ieraudzīt pat savu roku. Ugunsgrēks vienmēr ir kā melna nakts.
Pamēģiniet izkļūt no mājas vai dzīvokļa ar aizvērtām acīm. Ja Jums tas liksies grūti izdarāms tagad, pamēģiniet iedomāties, cik grūti tās būs īstā ugunsgrēkā, kad visap­kārt valdīs panika, karstums un tumsa.
UGUNSGRĒKS IR DŪMI UN GĀZES
Vairums ugunsgrēka upuru iet bojā nevis sadegot, bet ieelpojot dūmus un gāzes.
Iedomājieties, ka nakts vidū Jūsu mājā izceļas uguns­grēks. Degot plastmasai vai gumijai, indīgs un kodīgs dūmu mutulis piepilda Jūsu istabu. Pats briesmīgākais ir tas, ka Jūs nepamodīsities, bet iemigsit vēl ciešāk. Ne tikai tāpēc, ka oža ir pirmā sajūta, ko cilvēks zaudē iemiegot, un pēdējā, kas atjaunojas pamostoties, bet arī tāpēc, ka ugunsgrēka dūmi ir sajaukti ar tvana gāzi, kas pati par sevi nav redzama un saožama. Ieelpojot tvana gāzi, cilvēks parasti ieslīgst dziļā miegā, kas beidzas ar nāvi.
Pieņemsim, ka Jums laimējas un Jūs paspējat izskriet gaitenī, kas pilns ar dūmiem. Taču tur - tāpat kā slīkstot, kad galva atrodas zem ūdens - Jūs nespēsit ne labi redzēt, ne elpot. Turklāt gaitenī būs ne tikai dūmi, bet arī tvana gāze, kas momentāni iedarbojas uz smadzenēm tāpat kā narkoze.
Atcerieties, ka dūmos jācenšas turēties pēc iespējas tuvāk grīdai. Tur dūmu koncentrācija ir mazāka un elpot būs vieglāk.…

Коментарий автора
Atlants