Автор:
Оценка:
Опубликованно: 14.03.2003.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Līderis', 1.
  • Эссе 'Līderis', 2.
  • Эссе 'Līderis', 3.
  • Эссе 'Līderis', 4.
  • Эссе 'Līderis', 5.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Līderis    1
  Pārvaldības stili teorijas    2
  Beheiviorālās līderības teorijas    3
  Situatīvās līderības teorijas    3
  Vruma līderības lēmumu pieņemšanas modelis    3
  Fīdlera līderības teorija    4
Фрагмент работы


Kā var noskaidrot Jumavas svešvārdu vārdnīcā vārds līderis ir cēlies no angļu valodas vārda “leader”. Šim vārdam ir doti vairāki skaidrojumi:
- 1. Politiskas partijas, parlamenta frakcijas, sabiedriskas organizācijas vadītājs, vadonis; arī (neoficiāli) valsts vadītājs.
- 2. Neoficiāls (neformāls) sociālas grupas vadītājs, vadonis.
- 3. Cilvēks (cilvēku grupa, vienība), kas izvirzījies pirmajā vietā, vadībā (piem., sporta sacensībās, konkursā u. tml.).

Tātad līderis ir ar noteiktām īpašībām apveltīts cilvēks kuram ir zināma ietekme par citiem cilvēkiem. Līderis vienlaicīgi ir arī vadītājs un viņam ir jānodarbojās ar citu cilvēku vadīšanu.
Vadīšana ir uzņēmuma darba plānošanas, lēmumu pieņemšanas, organizēšanas, lēmumu izpildes nodrošināšanas, konfliktu risināšanas, personāla vadīšanas, koordinēšanas, kontroles un motivēšanas process, izmantojot darba spēku un visus pārējos pieejamos resursus un līdzekļus, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Vadīšanu var uzskatīt arī par informācijas pārveidošanas procesu, t.i., vadīšana ir informatīvs process. Mūsdienu ekonomiskajos apstākļos, kuriem raksturīgs dinamiskums, svarīgs ir elastīguma princips. Elastīga vadīšana balstās uz elastīgu plānošanu un lēmumu pieņemšanu, kam savukārt pamatā ir elastīga datu bāze.
Vadības mākslas neatņemama sastāvdaļa ir abpusēja sazināšanās. Tā ietver runāšanas un klausīšanās, lasīšanas un rakstīšanas prasmi. Lai spētu sazināties ar citiem, cilvēkam jābūt labi sagatavotam, pārliecinātam, vienkāršam un kodolīgam. Vadības māksla nozīmē ne tikai nodot informāciju vai idejas; tas nozīmē iedvesmot pārējos enerģiskai un entuziasma pilnai rīcībai. Tas nenozīmē, ka vadītājam jātērē pašam sava enerģija, bet gan to, ka viņam jāprot atbrīvot to enerģiju, kas ir visapkārt.

Pārvaldības stili teorijas.

Коментарий автора
Отправить работу на э-почту

Твое имя:

Адрес э-почты, на которую отправить адрес работы:

Привет!
{Твое имя} советует Тебе посмотреть работу в интернет-библиотеке Atlants.lv на тему „Līderis”.

Адрес работы:
https://rus.atlants.lv/w/701544

Отправить

Э-почта отправлена.