-
Personāla pārvaldības procesa raksturojums skaistumkopšanas salonā "Savvi"
7. Saskarsmes kultūra un komunikācija uzņēmumā (iekšējās darba attiecības, komandas darbs, problēmu risināšana, lēmumu pieņemšana.)
Noteicošā loma ir uzņēmuma izmēram, tā kā tas ir neliels, iespējamas draudzīgi koleģiālas attiecības, kopējā iesaistīšanās darba procesā, vadītājs sniedz padomus, notiek abpusēja komunikācija. Nelielais uzņēmuma izmērs nodrošina tūlītēju reakciju un nepārprotamu atgriezenisko saiti.
Tāpat arī nozīmīgi ir tas, ka vadītāja piedalās ikdienas darbā, darbojoties kā skaistumkopšanas speciālists, līdz ar to viņa ir klāt, pārzin ikdienas darbu un spēj izprast iespējamās radušās problēmas, jo pati to piedzīvo, nevis iesaistās no malas, kad viss jau ir noticis.
Neskatoties uz hierarhisko komandas uzbūvi, komanda ir draudzīga, izpalīdzīga. Ļoti būtisks priekšnosacījums ir komandas locekļu personiskajām īpašībām, piemēram, lai vecākie meistari nekļūtu iedomīgi vai pārāk neizrādītu savu parākumu. Vienlīdzība tiek panākta, uzsverot kopējā mērķa esamību, daudz tiek strādāts pie jauno meistaru attīstības motivācijas un vecāko meistaru atsaucības, palīdzot jaunajiem adaptēties un attīstīties kopējā un katra privātā mērķa vārdā. Netiek noliegta meistaru privāto mērķu nozīmība, piemēram, norādot, ka ikviena darbība attīsta katru kā meistaru personīgi un ceļ katra individuālo profesionalitāti.
Arī lēmumi, kā jau minēts, tiek pieņemti, konsultējoties ar darbiniekiem, gala vārdu, protams, paturot vadītājas ziņā. Līdzīgi tiek risinātas problēmas.
Liela loma uzņēmuma veiksmīgajā komandas darbā ir tieši vadītājai, viņas attieksmei. Ir atrasta veiksmes atslēga ceļā uz saskanīgu kolektīvu.
…
Cilvēkresursu vadības politika un stratēģija (organizācijas vadlīnijas un pamatprincipi, vadības darba metodes, līderības stili). Cilvēkresursu plānošana un piesaistīšana. Personāla atlase un darbinieku integrēšana organizācijā. Darbinieku apmācības un karjeras izaugsmes plānošana (personāla attīstība, karjeru veidi, darbinieku iespējas). Personāla un darba izpildes novērtēšana (vai organizācijā pastāv regulāra personāla novērtēšanas procedūra, atbildīgā persona, novērtēšanas anketas, objektivitāte, darbinieku apmierinātība ar novērtēšanu u.c.). Personāla rīcības motivēšana un atalgojuma sistēmas veidošana (pasākumi, aktivitātes, darba samaksas organizācija, materiālā stimulēšana, darba samaksas līmeņa atbilstība darbinieka kvalifikācijai un darba ieguldījumam u.c.). Saskarsmes kultūra un komunikācija uzņēmumā (iekšējās darba attiecības, komandas darbs, problēmu risināšana, lēmumu pieņemšana.)
