-
Skolvadības pamati
Skolas vispārīgs raksturojums
Skolas darbības pamatmērķi
Iepriekš izvirzīto prioritāšu īstenošana
Informācijas iegūšana (anketas, vēr.st.sk.)
Pamatjomu vērtējums
Citi sasniegumi
Tālākās attīstības vajadzības
Akreditācijas lēmumu veidi:
• Akreditācija uz sešiem gadiem.
Iestādi akreditē uz sešiem gadiem, ja ne mazāk kā divas trešdaļas kritēriju ir novērtēti ar "ļoti labi" un "labi" un neviens kritērijs nav novērtēts ar "nepietiekami".
• Akreditācijas atteikums.
Akreditācijas procesu organizē Izglītības kvalitātes valsts dienests.
Norise:
1) Izgl.iest.vadītājs ne vēlāk kā 3 mēn pirms akred,termiņa beigām iesniedz dienestā akreditācijas iesniegumu un pašnovērtējuma ziņojumu;
2) Dienests, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem un pieejamo informāciju:
1. organizē akreditāciju;
2. informē izglītības iestādi vai dibinātāju par ekspertu komisijas sastāvu un tās darba sākumu izglītības iestādē;
3. slēdz ar izglītības iestādi vai dibinātāju līgumu par ekspertu darba samaksas un komandējuma (darba brauciena) izdevumu segšanu;
4. pieprasa sertifikācijas institūcijai, kas veic personu sertifikāciju reglamentēto profesiju jomā, atzinumu par izglītības iestādes darbības un izglītības programmas īstenošanas atbilstību nozares normatīvo aktu prasībām.
…
Konspektā iekļautas 14.tēmas: 1. Skolvadības jēdziens, struktūra, pamatprincipi, skolturība, skolvadības sistēma. 2. Vadības teoriju rašanās un attīstība (F.Teilors, M.Vēbers, H.Faijols, E.Meijo, D.Makgregors, N.Vīners). 3. Skolvadības teorijas vēsturiskie aspekti Latvijā. 4. Izglītības filozofija kā skolvadības metodoloģiskais pamats. 5. Izglītības politika, tās sastāvdaļas. 6. Izglītības likumnodrošinājums. Izglītības attīstības plānošanas dokumenti. Izglītības attīstības pamatnostādnes 2014.-2020.gadam. 7. Izglītības paradigma, tās maiņas ietekme uz izglītības attīstību. 8. Izglītības iestāde kā organizācija. 9. Organizācijas kultūra. Organizācijas ārējā un iekšējā vide. 10. Izglītības iestādes vadība. 11. Izglītības iestādes padome, pedagoģiskā padome. Metodiskais darbs skolā, metodiskās komisijas un metodiskā padome. 12. Izglītības iestādes, to struktūra Latvijā. Izglītības iestādes reģistrācija, izglītības iestādes nolikums. 13. Izglītības iestādes iekšējā kontrole. 14. Izglītības iestādes darba izvērtēšana. Izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditācijas norise.
