Kursadarba temats ir “Biznesa plāns”.
Kursadarba mērķis ir izpētīt biznesa plāna sastāvdaļas un pielietot tas praksē. Darbā tiek apskatīti jautājumi un problēma, kuras uzņēmējam jāņem vērā, gatavojot biznesa plānu.
Biznesa plānu izstrādā uzņēmēji, kuri gatavojas uzsākt uzņēmējdarbību, kā arī jau agrāk uzsākuši to, jo uzņēmējdarbība ir ārkārtīgi dinamiska pārmaiņās, un katrā darbības posmā bieži ir jāsastopas ar aršķirīgām problēmām, kas rodas uzņēmumā, kā arī ārpus tā.
Biznesa plāns vispārējā izpratnē ir iecerētās vai uzsāktās uzņēmējdarbības apraksts, kas ietver informāciju par uzņēmējdarbības mērķiem, produkciju vai pakalpojumiem, tirgus stratēģiju, vadīšanas un darbības organizēšanas struktūru, ražošanas procesu, finansu vajadzībām un rezultātiem.
Biznesa plāns ir:
1.Kā komunikācijas līdzeklis starp uzņēmējiem un ieguldītājiem;
2.Kā neaistājams uzņēmējdarbības vadīšanas līdzeklis;
3.Kā līdzeklis pārbaudīt idejas, to realitāti un risinājumu saprātīgumu.
Biznesa plāns jāizstrādā uzņēmējam personiski. Tas nenozīmē, ka nevar tikt pieaicināti konsultanti un eksperti, gluži otrādi, pieredzējuši uzņēmēji cenšas vienmēr piesaistīt ekspertus un konsultantus, par to sevišķi ieinteresēti ieguldītāji.
Uzņemējs, personiski iesaistoties šajā darbā, pārbauda ideju stabilitāti, pārliecinās, vai viņam pietiks spēka un enerģijas realizēt visu iecerēto.
Biznesa plāns var būt noformēts dažādi: to var uzrakstīt kā gluži profesionāli sastādītu dokumentu, tas var būt ar rokurakstīts uzmetums, kurā galvenokārt akcentēti mērķi, stratēģijas un taktikas galvenie punkti.
Visi biznesa plāni nevar būt uzrakstīti pēc viena parauga. Tadēļ atsevišķas nodaļas var tikt izstrādātas sīkāk, citas mazāk datalizēti, citas – vispārēji. Jāveltī visas pūles, lai izstrādātais biznesa plāns vislabāk atbilstu tieši jūsu uzņēmuma vajzdzībām un ievērotu visas specifiskās uzņemuma darbības ipatnības.…