Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas Republikas attiecības sāka veidoties 1918. gadā līdz ar Baltijas valstu neatkarības deklarēšanu, Pirmā pasaules kara beigām un Eiropas iekārtošanu pēc vispasaules konflikta. ASV sāka ieņemt nozīmīgu vietu Latvijas ārpolitikā, kas bija saistīts ar to politisko un ekonomisko iespaidu pasaulē, kurš pieauga līdz ar Pirmā pasaules kara beigām. Latvija vēl nebija starptautiski atzīta, un ASV šo jauno valstisko veidojumu uzlūkoja kā bijušās Krievijas impērijas sastāvdaļu. Pat pēc 1922. gada 28. jūlija, kad pusotru gadu vēlāk kā Eiropas lielvalstis ASV atzina Baltijas valstis, Vašingtona saglabājās uzticība nedalītas Krievijas interesēm. Kā pozitīva iezīme abu valstu attiecību sākumposmā atzīmējama ASV sniegtā plašā humānā palīdzība pārtikas piegāžu veidā. Par šo palīdzību Latvija uzņēmās kārtot maksājumus ar noteiktu ikgadēju procentu nomaksu. Ekonomiskie sakari neveidojās īpaši aktīvi. Tur traucēja lielie attālumi, neuzņēmība no Latvijas puses un neuzticība no ASV puses pret Latviju kā komerciālu partneri.
ASV un Latvijas attiecības nav apskatāmas atrauti no notikumiem pasaulē, no abu valstu attiecībām ar Eiropas vadošajām lielvalstīm, īpaši tas attiecināms uz sakaru veidošanās sākumposmu 1919. gadā. Abu valstu attiecību būtiskākais moments bija Latvijas atzīšanas panākšana no ASV puses, kas piešķīra ASV primāru lomu abu valstu attiecībās.
Darbā mēĢināts noskaidrot ASV un Latvijas Republikas mijiedarbību ārpolitikā, izmantojot materiālus, kas veidojušies abu valstu diplomātiskajās pārstāvniecībās-sūtņu ziņojumi, preses apskate u.c. Lielākā vērība darbāir veltīta valstu politiskajām attiecībām.…