Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:723508
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 15.06.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 23 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2003.g. - 2007.g.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    5
1.  Inovāciju procesa raksturojums    9
1.1.  Inovācijas loma ekonomiskās efektivitātes paaugstināšanas procesā    9
1.2.  Inovatīvo procesu nozīme atkritumu pārstrādes jomā    13
1.3.  Atkritumu šķirošanas kompleksa apraksts    17
1.4.  Šķirošanas kompleksa tehniski- ekonomiskais pamatojums    19
2.  Veikto investīciju atkritumu šķirošanas kompleksa izveidē novērtējums    29
2.1.  Investīciju novērtējuma vispārējs raksturojums    29
2.2.  Tīrā pašreizējā vērtība    31
2.3.  Investīciju rentabilitātes indekss    33
2.4.  Iekšējās peļņas likme    34
2.5.  Investīciju atmaksāšanās periods    35
2.6.  Investīciju efektivitātes koeficients    37
3.  Uzņēmuma finansiālā stāvokļa analīze    39
3.1.  Uzņēmuma bilances horizontālā un vertikālā analīze    39
3.2.  Likviditātes rādītāju analīze    42
3.3.  Kapitāla aprites jeb aktivitātes rādītāju analīze    46
3.4.  Saistību vai maksātspējas rādītāju analīze    51
3.5.  Rentabilitātes rādītāju analīze    54
  Secinājumi un priekšlikumi    61
  Izmantotā literatūra un avoti    64
  Pielikumi    66
1.pielikums.  SIA „Z” bilance    66
2.pielikums.  SIA „Z” peļņas vai zaudējumu aprēķins    70
3.pielikums.  SIA „Nelsens” bilance    71
4.pielikums.  SIA „Nelsens” peļņas vai zaudējumu aprēķins    73
5.pielikums.  SIA „Z” bilances aktīvu horizontālā (dinamikas) analīze    74
6.pielikums.  SIA „Z” bilances aktīvu vertikālā (struktūras) analīze    75
7.pielikums.  SIA „Z” bilances pasīvu horizontālā (dinamikas) analīze    76
8.pielikums.  SIA „Z” bilances pasīvu vertikālā (struktūras) analīze    77
Фрагмент работы

Mūsdienu apstākļos lielākajai daļai no uzņēmumiem aktuāla problēma ir kā organizēt savu uzņēmējdarbību, lai varētu operatīvi reaģēt uz apkārtējās vides izmaiņām un efektīvi risināt radušās problēmas.
Konkurence liek tirgus procesa dalībniekiem adaptēties un paplašināt izzināšanas robežas. Strauji mainīgais tirgus ir viens no galvenajiem iemesliem, kas veicina inovāciju ieviešanu, tomēr inovatīvo procesu īstenošana nav iespējama bez attiecīgiem finanšu līdzekļiem- investīcijām.
Gandrīz visu uzņēmumu vadītāji inovāciju ieviešanas laikā bieži vien sastopas ar dažāda veida grūtībām finanšu barjeras pārvarēšanā. Tie uzņēmumi, kuriem uz pārdošanas apjoma un peļņas izmaiņu pamata nav izstrādāts biznesa plāns, kas virzīts uz maksātspējas un efektīvas darbības uzturēšanu, nevar precīzi noteikt savu turpmāko stratēģiju un izstrādāt modernizācijas vai jauna produkta izstrādāšanas un ieviešanas plānu. Tādēļ, lai tiktu veiksmīgi ieviesta inovācija, ir nepieciešams precīzi zināt savu finansiālo stāvokli. Te palīdzēs uzņēmuma saimnieciskās darbības finanšu analīze.
Kapitālieguldījumu plānošana attālas nākotnes inovatīvajiem procesiem vienmēr saistās ar noteiktu risku. Tāpēc kapitālieguldījumu plānošanas procesā ir jābūt izstrādātai daudzvariantu alternatīvajai pieejai, bet pašai pieejai ir jābūt elastīgai un nepārtrauktai– elastīga mārketinga stratēģija un pareizs finanšu menedžments dod iespēju atkarībā pēc tirgus pieprasījuma izmaiņām bieži atjaunot savu asortimentu.
Uzņēmuma finansiālā labklājība daudzējādā ziņā ir atkarīga no finanšu līdzekļu pieplūdes, kas nodrošina uzņēmuma saistību dzēšanu. Minimāli nepieciešamo naudas līdzekļu trūkums rada finansiālas grūtības. Tikai elastīga resursu sadale un inovāciju stratēģija dod iespēju uzņēmumiem veiksmīgi tikt galā ar negaidītām izmaiņām tirgū.
Izskatot inovāciju finanšu aspektus redzam, ka ne vienmēr precīzi tiek izpētīta to galējā efektivitāte un uzņēmuma izdevumi līdz brīdim, kad projekts sāks atmaksāties. Obligātās peļņas gūšanas no kapitālieguldījumiem ignorancei ir patēriņa raksturs, kā rezultātā tiek stimulēta naudas līdzekļu neapdomāta tērēšana. Tāpēc izvēloties attiecīgu finansēšanas avotu ir jārūpējas gan par izdevumu apmēru, gan arī jādomā par to atpelnīšanas laiku. Diemžēl tikai nedaudzajiem uzņēmumiem kopējie izdevumi vai naudas līdzekļu atpelnīšanas laiks pietiekami precīzi sakrīt ar aprēķināto.
Naudas līdzekļu kustības grafika ievērošana ļauj sadalīt izdevumus ilgākam laika periodam vai plānot maksimālos izdevumus noteiktā laika periodā, kad ir sagaidāma pozitīva ienākumu un izdevumu bilance. To ne vienmēr var izpildīt lielākais vairums uzņēmumu. Dažādiem uzņēmumiem izdevumu relatīvais lielums dažādās inovācijas stadijās ir atšķirīgs, bet visiem uzņēmumiem ir tipisks ātrs izdevumu pieaugums laika periodā līdz produkts nonāk tirgū.
Jebkādu investīciju realizēšana tiek veikta ar mērķi nākotnē gūt ekonomisko labumu un tāpēc tām jāatbilst kompānijas reālajai attīstības stratēģijai. Uzņēmuma vadībai šo stratēģiju periodiski ir jāizvērtē un jākoriģē. Viena vai otra investīciju projekta izvēlei vienmēr jāatbilst kompānijas attīstības kursam, tāpēc būtu jāņem vērā sekojoši faktori:
nākotnē sagaidāmos biznesa ekonomiskās vides faktori;
nozares vai kompānijas darbības sfēras perspektīvas;
kompānijas konkurences stāvokli un tā relatīvas perspektīvas un trūkumi.
Izpētes objekts ir SIA „Z”, kas ir viens no lielākajiem atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārvadāšanas uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums 2006.gada rudenī savā teritorijā Rīgā atklāja Latvijā lielāko atkritumu šķirošanas kompleksu, kura izveidē tika investēti ļoti lieli finanšu līdzekļi. Kompleksa jaudas pārsniedz patreizējo vajadzību līmeni, taču tas ļauj uzņēmumam droši kāpināt otrreizēji izmantojamo atkritumu vākšanas apjomus un vienlaikus veicināt Latvijai nosprausto vides mērķu izpildi. Šis uzņēmums ar tā dzīvē ieviesto projektu izvēlēts analīzei tāpēc, ka mūsdienās ir ļoti aktuāla rūpniecisko un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas problēma. Šī problēma ir un paliek viena no galvenajām problēmām gan no ekoloģiskās situācijas uzlabošanas un stabilizācijas, gan no otrreizējās pārstrādes izejvielu potenciāla neizmantošanas redzesviedokļa. Maksimāla otrreizējās pārstrādes izejvielu iegūšana un to lietderīga utilizācija pašlaik Latvijā ir atkritumu apsaimniekošanas sistēmas veiksmīgas funkcionēšanas vienīgais variants. Skaidrs, ka ir nepieciešams ieguldīt lielākus naudas līdzekļus, lai samazinātu atkritumu noglabāšanas poligonu skaitu, kas ilgtermiņa perspektīvā, protams, atmaksāsies, jo mazinās valsts atkarību no tiem un atbildības slogu par ekoloģiska rakstura risku, kas saistās ar atkritumu noglabāšanas poligoniem.
Viss augstāk minētais kalpoja par pamatu dotā diplomdarba tēmas izvēlei. Darba mērķis ir novērtēt investīciju, kas ieguldītas inovāciju projektā- atkritumu šķirošanas kompleksa izveidē un ieviešanā ekspluatācijā- efektivitāti un to ietekmi uz SIA „Z” finansiālās darbības rādītājiem.…

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация