Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:986034
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 28.02.2020.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 78 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads   
1.  Kriminālprocesu nepieļaujošo apstākļu izpratne un vēsturiskā attīstība   
2.  Kriminālprocesu nepieļaujošo apstākļu raksturojums Latvijā   
2.1.  Kriminālprocesu nepieļaujošie reabilitējošie apstākļi   
2.1.1.  Nav noticis noziedzīgs nodarījums   
2.1.2.  Izdarītajā nodarījumā nav noziedzīga nodarījuma sastāva   
2.1.3.  Pret personu, kura saukta pie kriminālatbildības tai pašā apsūdzībā jau ir likumīgā spēkā stājies spriedums   
2.1.4.  Kriminālprocess uzsākts pret ārvalstnieku vai bezvalstnieku par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu, kurš par šo noziedzīgo nodarījumu piespiedu kārtā izraidīts no Latvijas Republikas   
2.1.5.  Nav cietušās personas pieteikuma kriminālprocesā, kuru var uzsākt tikai uz šīs personas pieteikuma pamata   
2.1.7.  Konstatēti apstākļi, kas izslēdz kriminālatbildību   
2.2.  Kriminālprocesu nepieļaujošie nereabilitējošie apstākļi   
2.2.1.  Iestājies noilgums   
2.2.2.  Pieņemts amnestijas akts, kas novērš soda piemērošanu par attiecīgo noziedzīgo nodarījumu   
2.2.3.  Persona, kura saucama vai saukta pie kriminālatbildības, ir mirusi   
3.  Atteikšanās uzsākt kriminālprocesu, kriminālprocesa izbeigšana un attaisnojoša sprieduma taisīšana, konstatējot kriminālprocesu nepieļaujošos apstākļus   
3.1.  Pieņem lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu   
3.2.  Izbeidz kriminālprocesu   
  Secinājumi   
  Anotācijas   
  Izmantotās literatūras saraksts   
  Pielikumi   
Фрагмент работы

Secinājumi
Noslēdzot kriminālprocesu nepieļaujošo apstākļu analīzi, autore ir izdarījusi vairākus secinājumus. Darba izstrādes sākumā autori izbrīnīja fakts, ka gandrīz par pusi no personu iesniegumiem tiek pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu. Taču darba gaitā, analizējot kriminālprocesu nepieļaujošos apstākļus, šis fakts guva pamatotu apstiprinājumu. Proti, ņemot vērā, ka noziedzības līmenis katru gadu palielinās, tad ir tikai loģiski, ka katra persona, kuras likumiskās tiesības vai intereses tiek aizskartas vēršas tiesībaizsardzības iestādēs ar lūgumu aizstāvēt tās. Taču ne jau vienmēr tiks uzsākts kriminālprocess, jo pastāv virkne apstākļu, kurus konstatējot kriminālprocesu nevar uzsākt, bet uzsākts kriminālprocess ir jāizbeidz neatkarīgi ne no pašas personas, ne cita krimināltiesisko attiecību subjekta gribas. Šos apstākļus likumdevējs ir noteicis Kriminālprocesa likuma 377. pantā. Kriminālprocesu nepieļaujošie apstākļi ir kriminālprocesa šķērslis, tāpēc procesa virzītājam vienmēr ļoti rūpīgi jāizskata katrs iesniegums un konstatējot šos apstākļus nekavējoties jāpieņem lēmums par kriminālprocesa neuzsākšanu. Likumdevējs nav sniedzis kopīgu kriminālprocesu nepieļaujošo apstākļu jēdzienu, taču autore uzskata, ka tie ir materiāltiesiski vai procesuāltiesiski apstākļi, kuru dēļ nav iespējams uzsākt kriminālprocesu, bet uzsākts kriminālprocess obligāti ir izbeidzams.
Bet ne jau vienmēr šos apstākļus iespējams konstatēt pirms kriminālprocesa uzsākšanas, tāpēc likumdevējs ir paredzējis iespēju izbeigt kriminālprocesu jebkurā tā stadijā, ja tiek konstatēti kriminālprocesu nepieļaujošie apstākļi.
Pirmais secinājums pie kā autore nonāca darba izstrādes gaitā bija par Kriminālprocesa likuma 377. panta redakciju, proti, autoresprāt, tā ir neprecīza. Šo pantu būtu nepieciešams sadalīt divās daļās – (1) kriminālprocesu nedrīkst uzsākt, (2) uzsākts process ir jāizbeidz. Nepieciešamību šādam iedalījumam nosaka fakts, ka daudzus no kriminālprocesu nepieļaujošajiem apstākļiem nav iespējams konstatēt neuzsākot kriminālprocesu.
Autore kriminālprocesu nepieļaujošos apstākļus iedalīja personu reabilitējošajos un nereabilitējošajos. Autore atbalsta nepieciešamību arī aizdomās turētās vai apsūdzētās personas izlīgumu ar cietušo paredzēt kā personu nereabilitējošu apstākli, jo persona tomēr ir nodarījusi cietušajam kaitējumu. Savukārt apstākli, kas nosaka, ka kriminālprocesu nedrīkst uzsākt, bet uzsākts process ir jāizbeidz, ja tas vērsts pret ārvalstnieku vai bezvalstnieku par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu, kurš par šo noziedzīgo nodarījumu piespiedu kārtā izraidīts no Latvijas Republikas, autoresprāt, būtu izslēdzams no kriminālprocesu nepieļaujošo apstākļu saimes, jo tas traucē kriminālprocesa izmeklēšanai.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −9,48 €
Комплект работ Nr. 1377025
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация