Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:760126
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 25.06.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 11 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  DARBĀ IZMANTOTIE SAĪSINĀJUMI    7
  IEVADS    9
1.  NOLIKTAVU OPERĀCIJU NOZĪME KRAVU APSTRĀDĒ    10
1.1.  Noliktavu loma preču glabāšanā    10
1.2.  Noliktavu veidi    11
1.3.  Noliktavu darbības veidi un principi    14
1.4.  Komplektēšanas procesa raksturojums    17
1.4.1.  Pasūtījumu apvienošana    17
1.4.2.  Vairāku pasūtījumu komplektēšanas pieeja    18
1.5.  Komplektēšanas iekārtas un sistēmas    19
1.6.  Informācija un datu plūsma    19
1.7.  Pasūtījumu process un pasūtījumu pieņemšana    20
2.  UZŅĒMUMA SIA „TRIALTO LATVIA” LOMA NOLIKTAVAS OPERĀCIJU NODROŠINĀŠANĀ    25
2.1.  Uzņēmuma raksturojums piegādes ķēdē    25
2.1.1.  Muitas noliktava    25
2.1.2.  Akcīzes noliktava    27
2.1.3.  Vairumtirdzniecības noliktava    30
2.1.4.  Transporta loģistika    32
2.2.  Riska analīze kritiskajoskontroles punktos    34
2.3.  Noliktavu vadības sistēma „Warehouse expert”    36
2.3.1.  „Warehouse Expert” mērķis    36
2.3.2.  „Warehouse Expert” funkcijas    37
2.4.  Programmas tehniskie risinājumi noliktavā    39
2.5.  Preces pieņemšana ar programmas palīdzību    39
2.6.  Preces kompletēšana ar programmas palīdzību    41
2.7.  Dokumentu krājumu vadība ar „Warehouse expert” programmu    44
2.8.  Komplektēšanas vietu papildināšanas process    45
3.  KOMPLEKTĒŠANAS PROCESA PILNVEIDES VIRZIENI    46
3.1.  Komplektēšanas vietu plānošana    46
3.2.  Komplektēšanas procesa raksturojums    48
3.3.  Kritiskā komplektēšanas rindu skaita un pasūtījumu skaita noteikšana    53
  NOBEIGUMS    58
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA UN CITI INFORMĀCIJAS AVOTI    60
  PIELIKUMI    61
Фрагмент работы

NOBEIGUMS
Efektīva noliktavas darbības pārraudzība var sniegt lielāku ieguvumu pašai noliktavas sistēmai un klientiem, kas ir izvēlējušies noliktavas kompleksu par savu preču glabāšanas vietu. Izveidojot efektīvi darboties spējīgu noliktavu, ir iespējams samazināt izdevumus, kas var rasties glabāšanas un komplektēšanas procesu gaitā, pārvēršot izdevumus par ienākumiem, kas savstarpēji nodrošinātu sekmīgāku tautsaimniecības attīstību un darba vietu, kā arī atalgojuma palielināšanos.
Darba gaitā tika veikti visi izvirzītie uzdevumi. Tika izpētīta ne tikai muitas un akcīzes noliktavas darbība, bet arī vairumtirdzniecības komplektēšanas procesi.
Vairumtirdzniecības noliktavā tiek izmantota noliktavas vadības sistēma „Warehouse Expert”, kas ļoti atvieglo noliktavas procesu vadīšanu, kā arī ir mazāka kļūdu varbūtība. Savukārt, akcīzes un muitas noliktava darbojas bez noliktavas vadības sistēmas.
Darbā tika veikta komplektēšanas vietu plānošana, ar noteiktu prognozes un svārstības koeficientu.
Ja noliktavas sistēma ir liela un veic biežus kravas komplektēšanas procesus ar lieliem kravas plūsmas rādītājiem, tad ir izdevīgi ieviest noliktavas vadības sistēmu, bet vispirms par to pārliecinoties ar mazāku sistēmu palīdzību. Ja noliktava ir paredzēta vairāk glabāšanas nolūkiem, nevis regulāriem klientu apkalpošanas procesiem, tad noteikti vajag izvērtēt, vai noliktavai ir nepieciešama dārga, efektīva un sarežģīta noliktavas vadības sistēma. Vajag izvērtēt galvenās funkcijas noliktavā un pēc tām piemeklēt izdevīgāko programmas veidu neradot lielus tēriņus.
Mūsdienās daudzas noliktavas attīstās, kas liecina par regulārāku krājumu apstrādi un uzglabāšanu. Konkurētspējīgiem un lieliem uzņēmumiem, lai nodrošinātu efektīvu noliktavas vadību, ir nepieciešams ieviest kādu programmu. Ja noliktavas darbība ir līdzīga SIA „Trialto Latvia” vairumtirdzniecības noliktavai, tad iespējams programma „Warehouse Expert” ir tieši piemērota tādai noliktavas sistēmai, samazinot izdevumus, palielinot peļņu un radot efektīvu noliktavas darbību.
Taču neskatoties uz diezgan efektīvu noliktavas vadības sistēmas darbību, lai paātrinātu preču komplektēšanas procesu, diezgan bieži ir pieļautas kļūdas komplektējot pasūtījumus, tāpēc būtu rūpīgi jāapsver, vai komplektētāji spēj efektīvi strādāt visas dienas garumā.
Savukārt akcīzes un muitas noliktavā diezgan bieži tiek sajaukti krājumi komplektējot preci, jo vairākiem klientiem ir vieni un tie paši krājumu veidi. Līdz ar to vajadzētu pie katras paletes pielikt ne tikai svītru kodu un lotu, bet arī klienta šifrējumu, lai komplektējot preces, komplektējājs būtu drošs par to, ka tieši šī ir īstā prece, kura ir nepieciešama tieši šim klientam.
Izstrādājot kompelktēšanas uzdevumu, var secināt kur ir tā robeža kuru nedrīkst pārsniegt, lai būtu efektīva noliktavas darbības sistēma. Ar šī uzdevuma palīdzību var saprast, vai esošā sistēma darbojas efektīvi, vai arī tajā ir vajadzīgi uzlabojumi, lai uzņēmums neciestu zaudējumus. Līdz ar to veiktie aprēķini var palīdzēt uzņēmuma SIA „Trialto Latvia” turpmākajā darbībā, lai spētu iepriekš prognozēt par komplektēšanas procesa efektivitāti pirms tās uzlabojumiem, piemēram, palielinot vai samazinot komplektētāju skaitu, samazinot vai palielinot darba dienas nostrādāto stundu skaitu, u.c. darbības.
Lai komplektēšanas sistēma darbotos efektīvi ilgtermiņā, tās darbībai intensīvi ir jāseko līdzi, lai laikus spētu veikt visas nepieciešamās darbības tās efektivitātes uzlabošanai. Kā galveno risinājumu vairumtirdzniecības noliktavā var minēt tieši darba laika nostrādāto stundu samazinājumu, lai tiktu pieļauts pēc iespējas mazāks kļūdu skaits. Savukārt akcīzes noliktavā lielākā problēma ir kravu sajaukšana komplektēšanas un nosūtīšanas laikā, līdz ar to būtu nepieciešams veikt papildus palešu apzīmēšanu, lai šo kravu varētu ātri un bez šaubām atpazīt noteiktam klientam.

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация