Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:667179
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 08.03.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 24 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2007.g. - 2011.g.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Anotācija    3
  Annotation    4
  Аннотация    5
  Saīsinājumu un nosacīto apzīmējumu saraksts    6
  Ievads    7
1.  Finanšu analīzes teorētiskie aspekti    9
1.1.  Finanšu analīzes vēsture, būtība un nozīme    9
1.2.  Finanšu analīzes struktūra un metodes    12
1.3.  Finanšu analīzes informācijas avoti un lietotāju grupas    17
2.  SIA Firmas „X” darbības raksturojums un grāmatvedības uzskaite    19
2.1.  Dibināšanas vēsture un pamatdarbības veidu raksturojums    19
2.2.  Organizatoriskā struktūra un pārvaldes shēma    21
2.3.  Grāmatvedības darba organizācija uzņēmumā    22
3.  SIA Firmas „X” finansiālā stāvokļa analīze    28
3.1.  Bilances un peļņas vai zaudējumu aprēķina horizontālā analīze    28
3.2.  Bilances un peļņas vai zaudējumu aprēķina vertikālā analīze    35
3.3.  Likviditātes rādītāju analīze    39
3.4.  Maksātspējas rādītāju analīze    44
3.5.  Rentabilitātes rādītāju analīze    48
3.6.  Līdzekļu aprites rādītāju analīze    53
3.7.  Bankrota prognozes aprēķins    59
4.  SIA Firmas „X” vieta Latvijas metālapstrādes nozarē un SIA Firmas „X” attīstības iespējas    62
  Secinājumi un priekšlikumi    67
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    69
Фрагмент работы

Secinājumi un priekšlikumi
Pētījuma gaitā darba autors izstrādāja šādus secinājumus:
1. Finanšu analīze ir process, kas balstīts uz uzņēmuma finansiālā stāvokļa un iepriekšējā perioda darbības datu izpēti ar mērķi novērtēt un izmantot šos rādītājus saimnieciskās darbības uzlabošanai nākotnē.
2. Uzņēmuma īpašniekiem un vadītājiem jebkurā brīdī ir jābūt skaidram priekšstatam par: uzņēmuma aktīvu un finanšu stāvokli (tekošo un perspektīvo); par pašu kapitāla izmaiņu tendencēm un dividenžu politiku; par peļņas gūšanas stabilitāti kā rezultatīvo rādītāju; par uzņēmuma maksātspēju un likviditāti.
3. SIA Firma „X” ir dibināta 1996.gada 5.augustā. Uzņēmuma pamatdarbības veids ir metālapstrāde, mašīnbūve un mazumtirdzniecība. 2007. gada beigās uzņēmums īstenoja projektu ar Latvijas Valsts un Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda līdzfinansējumu metālapstrādes tehnoloģiskā procesa modernizācijai.
4. Uzņēmums SIA Firma „X” kārto grāmatvedību atbilstoši likumdošanas aktiem un Ministru Kabineta noteikumiem. Uzņēmums grāmatvedību kārto izmantojot grāmatvedības datorprogrammu „Horizon Start”. Uzņēmumā izmantojamie uzņēmuma vadītāja apstiprinātie grāmatvedības organizācijas dokumenti, kuri ir noformēti noteikumu, norādījumu, nolikumu vai instrukciju veidā, ir apstiprināti 2005. gadā un ir novecojuši.
5. Izejot no uzņēmuma finansiāli saimnieciskā stāvokļa analīzes, autors secina, ka uzņēmums spēj segt savas īstermiņa saistības, taču kopējās likviditātes koeficientam ir tendence samazināties no 2,28 2007. gadā līdz 1,41 2011. gadā.
6. Modernizējot metālapstrādes tehnoloģisko procesu, uzņēmums ir nonācis lielā finansiālā atkarībā no saistībām, un uzņēmuma saistības no kopējā kapitāla svārstās no 79% 2007. gadā līdz 72% 2011. gadā, ar aizņemtā kapitāla samazināšanās tendenci, kas vērtējams pozitīvi, jo finansiālā atkarība samazinās un balstās ar ilgtermiņa saistību samazinājumu par 27,26 % attiecībā pret 2007. gadu, kā arī uz neto apgrozījuma un pašu kapitāla pieaugumu.
7. Analizējot rentabilitātes rādītājus, no īpašnieku viedokļa raugoties svarīgākā rentabilitātes rādītāja jeb pašu kapitāla rentabilitātes atdeve pieaug no -31,39% 2008. gadā uz 60,19% 2011. gadā, kas attiecībā pret 2008. gadu ir pieaugusi par 91,58 procentpunktiem.
8. Debitoru parādu aprites cikls (dienās) svārstās no 48 dienām 2007. gadā līdz 43 dienām 2011. gadā, kas norāda uz to, ka klienti lēni apmaksā saņemtos pakalpojumus un preces un ka uzņēmumam ir nepietiekami labi izstrādātas debitoru parādu iekasēšanas procedūras.
9. Izejot no bankrota prognozes aprēķina pēc E. Altmana Z” bankrota prognozēšanas paņēmiena, SIA Firmai „X” 2011. gadā pastāv ļoti zema bankrota iespējamība.
10. Mašīnbūves un metālapstrādes nozare ir viena no vadošajām rūpniecības nozarēm Latvijā. Nozare saražo ap 23% no apstrādes rūpniecības kopprodukta. Mašīnbūves un metālapstrādes nozare ir izteikti eksporta orientēta, vidēji ap 80% no nozares saražotās produkcijas tiek eksportēts. Mašīnbūves un metālapstrādes nozare ieņem vadošo vietu Latvijas preču eksporta struktūrā, nodrošinot ap 30% no kopējā preču eksporta.
11. SIA Firma „X” saražo aptuveni 0,12% no metālapstrādes nozares kopējā apgrozījuma. SIA Firmai „X” ir ilgtspējīga saimnieciskā darbība. Uzņēmuma īpašā priekšrocība ir tā, ka uzņēmums atrodas tuvu Krievijas tirgum, kas eksportam uz Krieviju paver lielākas iespējas. Straujākai uzņēmuma attīstībai traucē divas būtiskas problēmas un tās ir zemā elektroapgādes kvalitāte un kvalificēta darbaspēka trūkums.

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация