SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Secinājumi:
1. SIA „IMPRO CEĻOJUMI” ir uzņēmums ar atpazīstamu vārdu Latvijā, uzņēmumam ir daudz patstāvīgo klientu, gan fiziskas, gan juridiskas personas, kuras ir apmierinātas ar uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem un izmanto tos regulāri.
2. Iedzīvotāju labklājības līmeņa pazemināšanās vai paaugstināšanās attiecīgi rada iespējas vai draudus, jo tūrisma pakalpojumi galvenokārt ir luksus prece, tādēļ iedzīvotāju maksātspēja ir svarīgs faktors uzņēmuma pastāvēšanai.
3. Grāmatvedības kārtošanas un organizācijas metodika SIA „IMPRO CEĻOJUMI” nav izstrādāta, tiek pārkāpti MK noteikumi.
4. SIA „IMPRO CEĻOJUMI” finansiālais stāvoklis kopumā ir stabils, tomēr atsevišķi finanšu analīzes rādītāji uzrāda negatīvas tendences, galvenokārt tie rodas no pircējiem saņemto avansu dēļ, jo to apjoms ir milzīgs.
5. Administrācijas izmaksu samazinājums liecina par to, ka uzņēmuma valdība seko līdzi izmaiņām un laicīgi ievieš izmaiņas administrācijas struktūrā.
6. Krājumi SIA „IMPRO CEĻOJUMI” nav īpaši nozīmīgi, jo nenotiek ražošanas process, kurā tie būtu jāpiesaista.
7. No pircējiem saņemtie avansi palielina īstermiņa saistību apjomu, taču tas ir pozitīvi, jo tas liecina par to, ka palielinājies pasūtīto pakalpojumu skaits par kuriem saņemta priekšapmaksa.
8. Uzņēmums 2011.gadā samazinot izdevumus, ir strādājis ar peļņu un ir izticis bez apgrozāmo līdzekļu piesaistes no malas, uzņēmumam nav nekādu parādu.
Priekšlikumi:
1. Izstrādāt tūrisma maršrutus attiecīgi iedzīvotāju pirktspējai, lai katru gadu piesaistītu jaunus klientus un patīkami pārsteigtu pastāvīgos klientus.
2. Atrast nodarbošanos biroja darbiniekiem nesezonā, lai nenotiktu labāko darbinieku aizplūšana uz citiem uzņēmumiem.
3. Uzņēmuma vadībai kopā ar grāmatvežiem jāizstrādā grāmatvedības kārtošanas un organizācijas metodika, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespēja iepazīties ar visiem grāmatvedības kārtošanas principiem SIA „IMPRO CEĻOJUMI”.
4. SIA „IMPRO CEĻOJUMI” vadībai jāizvērtē prioritātes, kas attiecas uz uzņēmuma finansiālo stāvokli, biežāk jāveic finansiālā stāvokļa analīze, lai vadība spētu pieņemt lēmumus uzņēmuma darbības veiksmīgai virzīšanai.
5. Uzņēmuma brīvie naudas līdzekļi regulāri jāiegulda bankas depozītā, lai gūtu papildus ieņēmumus.
6. Grāmatvedības struktūrvienībā stiprināt iekšējās kontroles sistēmu, lai minimizētu cilvēcisko kļūdu iespējamību.
…