Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:929414
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 02.06.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 35 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Anotācija    3
  Saīsinājumu un nosacīto apzīmējumu saraksts    6
  Ievads    7
1.  Tautsaimniecības izaugsme, inovācijas kā to ietekmējošs faktors    10
2.  Inovāciju attīstības Latvijā analīze    20
2.1.  Inovatīvo darbību atbalstošās struktūras, programmas un citi projekti Latvijā    26
2.2.  Izglītības kvalitātes paaugstināšana – svarīgs inovatīvo procesu ietekmējošais faktors    33
2.3.  Inovatīvās darbības finansējuma analīze    38
3.  Latvijas inovāciju attīstība pievienošanās Eiropas Savienībai kontekstā    47
  Secinājumi un priekšlikumi    58
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    61
Фрагмент работы

Ievads

Inovāciju jēdzienam ir daudz dažādu skaidrojumu, un šeit autors vēlētos minēt sekojošo, atbilstoši Latvijas Republikas Ministru kabinetā pieņemtajai MVU attīstības nacionālajai programmai, inovācija (inovatīvā darbība) ir process, kurā jaunas zinātniski tehniskās, sociālās kultūras vai citas sfēras izstrādes un tehnoloģijas tiek realizētas tirgū pieprasītā (konkurētspējīgā) produktā vai pakalpojumā. Inovācijas rada jaunus produktus, nodrošina jauninājumu pielāgošanu un izmantošanu ekonomikas, sociālajā un kultūras sfērā, sekmē jaunus, efektīvākus risinājumus un iespējas pilnīgāk apmierināt sabiedrības un indivīda intereses, inovatīvās ekonomikas mērķis ir nodrošināt jaunu videi draudzīgu, veselībai nekaitīgu, enerģiju un resursus taupošu tehnoloģiju un produktu izveidošanu un efektīvu izmantošanu tautsaimniecībā, nodrošinot izņēmumu konkurētspēju Eiropas un pasaules tirgū, zinātnes, izglītības un kultūras piedāvāto intelektuālo resursu un cilvēkkapitāla optimālu izmantošanu [20, 1]. Savā darbā centīšos pētīt un analizēt šī procesa attīstību Latvijā šodienas un iestāšanās Eiropas Savienībā kontekstā, kā arī salīdzināt to ar citām valstīm un to pieredzi.
Šobrīd, kad Latvija īpaši pievērsusi uzmanību savas tautsaimniecības attīstības tempiem un faktoriem, kas to ietekmē, Latvijas sabiedrība nonākusi pie atzinuma, ka svarīgs faktors valsts tautsaimniecības attīstībā ir uz zināšanām balstīta ekonomika, spēja radīt un pārdot inovatīvus produktus ar augstu pievienoto vērtību, kas ir visai aktuāli mūsdienu Latvijā un Eiropā, it īpaši šodienas situācijā, kad Eiropas Savienība sev nospraudusi mērķi kļūt par viskonkurētspējīgāko un uz zināšanām balstītu ekonomiku pasaulē, apsteidzot šinī jomā Amerikas Savienotās Valstis un Japānu jau līdz 2010.gadam. Šinī kontekstā inovāciju attīstība un to ietekmējošie faktori Latvijā, kas tik tikko iestājusies ES, ir ļoti svarīga tautsaimniecības problēma, kurai tiek pievērsta aizvien lielāka uzmanība no valdības, privātā sektora un ārvalstu puses.
Bakalaura darba mērķis ir izpētīt inovāciju procesu attīstību Latvijā valsts un uzņēmumu darbības līmenī, atklāt šo procesu pozitīvās un negatīvās iezīmes, kā arī noteikt nākotnes perspektīvas.

Darbā risināmie uzdevumi ir sekojoši:
1) izpētīt, kādā veidā inovācijas un to attīstība ietekmē valsts tautsaimniecības izaugsmi, un kāda loma inovācijām ir valstī, atkarībā no tās attīstības līmeņa, pētot šīs problēmas teorētisko pusi, kā arī reālu pasaules valstu praksi iepriekšējos gados, jo svarīgi ir ņemt piemēru no veiksmīgām ekonomiskām un izvairīties no citu valstu pagātnē pieļautajām kļūdām;
2) analizēt notiekošos inovāciju un to atbalsta procesus Latvijā gan valsts līmenī, gan arī vietējo uzņēmēju līmenī, norādīt uz iespējamiem inovāciju attīstības procesu atbalsta pasākumiem;
3) analizēt vienu no galvenajiem inovācijas sekmējošajiem faktoriem – austākās izglītības sistēmu Latvijā, tās kvalitāti, prioritātes, finansējumu no valsts puses, nākotnes perspektīvas un valdības darbu šinī virzienā;
4) izpētīt inovāciju finansējuma apjomus Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm;
5) analizēt inovāciju attīstību un tās perspektīvas iestāšanās Eiropas Savienībā kontekstā, norādīt uz esošām problēmās ES iekšienē šodien.

Bakalaura darba pirmajā daļā inovācijas apskatītas kā tautsaimniecības attīstības veicināšanas faktors, kā arī tas, kādā līmenī valstī notiek atbalsts inovācijām, atkarībā no tās attīstības līmeņa un ekonomikas izaugsmes līmeņa. Darba otrajā daļā analizēta esošā un vēlamā situācija Latvijā inovāciju un to veicināšanas jomā no valsts un privātā sektora puses, stāvoklis izglītības kvalitātes jomā, kas ir būtisks inovācijas veicinošs faktors, kā arī analizēts inovāciju un izglītības finansējums Latvijā. Darba trešajā daļā raksturota Latvijas situācija, salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm, situācijas pašā ES, kā arī Latvijas perspektīvas iestāšanās ES rezultātā.
Darbā, dažādu procesu raksturošanai, galvenokārt izmantota salīdzināšanas metode, kas, pēc autora domām, inovāciju ekonomikas pētīšanai Latvijā un pasaulē, ir vispiemērotākā, lai noteiktu esošo stāvokli, kā arī nākotnes perspektīvas.
Bakalaura darbā apskatīts pēdējo gadu periods, respektīvi, laiks no 21.gadsimta sākuma līdz šai dienai, kā arī iekļautas prognozes, perspektīvas un vēlamais rezultāts līdz pat 2010.gadam – gan Latvijas izglītības reformas kontekstā, gan visas Eiropas attīstības tempu vēlamie procesi, kas noteikti Savienības iekšienē.
Par pētījuma avotiem izmantoti Latvijas Republikas ministriju veiktie pētījumi, statistikas biļeteni, tāpat izmantoti periodiskie izdevumi, kuros sastopama visplašākā informācija par inovāciju procesiem Latvijā un pasaulē, izmantota arī vispārējā un speciālā literatūra, kuras klāsts gan šodien Latvijā diemžēl nav visai plašs. Tas ir tādēļ, ka Latvijā inovāciju attīstībai uzmanība tika pievērsta tikai pavisam nesen.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −42,96 €
Комплект работ Nr. 1122290
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация