Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:246881
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.06.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 24 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
Фрагмент работы

Nodokļi ir galvenā budžeta ieņēmumu sastāvdaļa, kurā savu vietu ieņem arī uzņēmuma ienākuma nodoklis. Taču nodokļiem ir jāveic ne tikai valsts budžeta primārās vajadzības, tas ir savākt pēc iespējas vairāk līdzekļus valsts funkciju un attīstības veikšanai, bet arī jāņem vērā uzņēmuma vajadzības, jāstimulē tā darbību un jāveicina uzņēmuma attīstību, kas nākotnē var proporcionāli savai attīstībai veikt arī lielākas nodokļa iemaksas budžetā.
Diplomdarba mērķis ir apskatīt uzņēmuma ienākuma nodokļa attīstību, aplūkot nodokļa kontroli, kā arī, apskatīt nodokļa normatīvo bāzi un nodokļa ieņēmumu vietu valsts budžetā. Paralēli aplūkot, uzņēmuma ienākuma nodokļa izmaiņas, kas skāra to pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, izdarīt secinājumus un izstrādāt priekšlikumus par uzņēmuma ienākuma nodokļa sistēmas uzlabšanu Latvijā.
Diplomdarbs sastāv no trim daļām – pirmajā daļā tiek apskatīts uzņēmuma ienākuma nodokļa teorija un normatīvi, otrajā diplomdarba daļā tiek veikta uzņēmuma ienākuma nodokļa analīze par 6. gadiem. Savukārt trešajā nodaļā tiek izteikti priekšlikumi uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanas uzlabošanai.
Diplomdarbā ir izmantots plašs informācijas klāsts, no LR likumdošanas aktiem, mācību grāmatām, statistikas datiem, kā arī preses un interneta mājas lapās pieejamajiem datiem.
Diplomdarbs sastāv no 64. lappusēm, 6. tabulām un 5. attēliem, kur tiek atspoguļota darba gaitā apskatītā un analizētā informācija.
Ņemot vēra Latvijas Republikas straujo ekonomisko attīstību, kurai pateicoties Latvija ir kļuvusi par izdevīgu kapitāla ieguldīšanas un attīstīšanas vietu, Latvijas valsts valdībai ir tālejoši jāparedz nākotnes vīzijas tālākai, sekmīgai ekonomikas attīstībai. Pie viena no ekonomikas sekmīgas attīstības virzītājiem droši var minēt arī veiksmīgu nodokļu politikas piemērošanu, kā arī stabilu tās realizēšanu ilgākā laika posmā. Latvijas Republikā . Lai Latvijas Republika spētu nodrošināt savu attīstību, tai ir jāizprot nodokļu maksātāju ietekme uz valsts budžeta ienesīguma nozīmīgumu, kā arī savlaicīgi jāreaģē uz ieņēmumu izmaiņām un jāanalizē radušās situācijas cēloņus. Šī diplomdarba autors, jau iepriekšējos gadus ir sekojis līdzi Uzņēmuma ienākuma nodokļa attīstības gaitai, rakstot kursa darbu par šo tēmu. Tādēļ pēc paša iniciatīvas autors vēlējās padziļināti apskatīt uzņēmuma ienākuma nodokļa attīstību Latvijas Republikā.
Uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanu un kontroli Latvijā veic Valsts ieņēmumu dienests, kurš savu darbību uzsāka 1993. 28 oktobrī. Valsts ieņēmumu dienests ir Finanšu ministrijai pakļautībā esoša valsts pārvaldes institūcija. Nodokļu iekasēšanas galvenā misija ir nodrošināt valsts budžetu ar ieņēmumiem, tālāk tos novirzot sekmīgai valsts funkciju pildīšanai. Papildus uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanai un kontrolei valstij ir jāmeklē iespējas nodokļa administrēšanas politikas un nodokļa likmes uzlabošanai, lai spētu konkurēt ar citām valstīm, investīciju un kapitāla piesaistes jomā, nesamazinot un neradot robu no nodokļa ieņēmumiem valsts budžetā, jo valsts funkciju veikšanai ir nepieciešams noteikts naudas līdzekļu kopums jeb budžets, kas ir svarīga finanšu vadības sastāvdaļa valdības noteikto mērķu un uzdevumu izpildei.
Uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanu un kontroli tā pat kā citu nodokļu administrēšanu, var ietekmēt daudz un dažādi faktori, kas var iedragāt uzņēmuma ienākuma ieņēmumus valsts budžetā. Lielākās pārmaiņas, kas skāra uzņēmuma ienākuma nodokli notika laika posmā no 2002.gada līdz 2005. gadam, kad Latvijā notika UIN likmes samazināšana, kas kopumā atviegloja nodokļa slogu šajā periodā par 40 procentiem, ka arī vēsturisks notikums, kas ietekmēja uzņēmuma ienākuma nodokli, kad Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti, tādejādi pakļaujoties kopējām prasībām un normām uzņēmuma ienākuma nodokļa administrēšanas jomā.
Diplomdarbā ir ietvertas gan teorētiskā, gan praktiskās informācija, kas ļautu diplomdarba lasītājiem izprast uzņēmuma ienākuma nodokļa veidošanās un administrēšanas būtību, kā arī apskatīt tā ieņēmumu nozīmi valsts budžetā.…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −51,45 €
Комплект работ Nr. 1171790
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация