Secinājumi
1. Dažādu teoriju autoriem ir niansēti atšķirīgi viedokļi par galvenajiem motivatoriem, taču tie visi uzskata, ka spēcīgākā motivācija nāk no iekšienes, kaut vai, piemēram, no instinktiem.
2. Saskaņā ar Hercberga teoriju, darba alga pati par sevi nav motivējošs faktors un zināmā mērā es tam piekrītu, ja runa ir par turīgiem vai arī progresīvi domājošiem cilvēkiem (varbūt budistiem?), taču realitātē nav daudz cilvēku, kuri strādātu iekšējas sasniegumu sajūtas un atzinības vārdā, ja tā būtu, „Maxima” paliktu bez pārdevējām.
3. Efektīva varētu būt tāda motivēšanas sistēma, kurā atalgojums un atzinība nebūtu vienīgie motivācijas līdzekļi, bet būtu arī labi veidota komanda, profesionāla uzdevumu deleģēšana un veiksmīga komunikācija.
4. Visefektīvākā no šīm teorijām, manuprāt, ir Stīvena Raisa 16 pamatvēlmju teorija. S. Raiss ir izveidojis testus, ar kuru palīdzību jau pieņemot jauno darbinieku var noteikt, kādas ir tā vēlmes un jau laicīgi saprast vai būs iespējas šo darbinieku attiecīgi motivēt, jo kā atzīst Raiss – cilvēku ārēji var motivēt tikai tad, kad ir zināms, ko tas patiešām vēlas, savukārt citās motivācijas teorijās jau ir ‘’zināmas” cilvēku vēlmes un attiecīgie līdzekļi, ar ko tās apmierināt, taču visi cilvēki nav vienādi un visus nevar motivēt ar vienu un to pašu līdzekli.
…