Daudz ir nelegālu preču, daudz mēs tās izmantojam... daudzi pat nenojauš, ka lieto pirātpreces, tas vai tā ir un kā to pārbaudīt, labot un kā no tā izsargāties – šo un daudz ko jaunu varēs uzzunāt šajā darbā.
Ar šī darba palīdzību vēlos sniegt informāciju tiem, kas vēlas vai arī ir jau iegādājušies preces ārzemēs vai arī te pat Latvijā.Izlasot so darbu būs zināšanas par to – kādas ir pirātpreces, kā tās pārbaudīt, kas ir tiesīgs sodīt par pirātpreču lietošanu un ar ko Jūs riskējat lietojot pirātpreces.
Šajā darbā ir ietverta pietiekami daudz informācijas, lai uzņēmuma īpašniekam, kā arī privātai personai būtu iespējams iegādāties datorprogrammas. Latvijā visumā ir iespējams dabūt pilnvērtīgu informāciju, lai nekļūdītos savā izvēlē.
Ar datorprogrammu pirātismu saprot datorprogrammu kopēšanu, izplatīšanu vai izmantošanu bez autortiesību īpašnieka atļaujas. Šāda atļauja tiek saukta par licenci. Saskaņā ar 06.04.2000. autortiesību likumu licence ir “līgums, ar kuru viena puse - autortiesību subjekts - dod atļauju otrai pusei - darba izmantotājam - izmantot darbu un nosaka darba izmantošanas veidu, vienojoties par izmantošanas noteikumiem, atlīdzības lielumu, tās izmaksāšanas kārtību un termiņu”. Tātad licencē tiek ietverti nosacījumi uz kādiem datorprogrammas autors nodod datorprogrammas izmantotājam lietošanā savu darbu. Ja lietotājs šos nosacījumus pārkāpj, tad viņa darbība tiek pielīdzināta datorprogrammu nelegālai izmantošanai.
Divi visizplatītākie programmatūras pirātisma veidi ir šādi:
٥ lietotāju veikta kopēšana: draugi apmainās ar diskiem vai uzņēmumi uzrāda mazāku programmatūras instalāciju skaitu, nekā ir patiesībā. …