Komercdarbības ētika ir mācība par labo un ļauno, taisnīgo un netaisnīgo, patieso un nepatieso, brīvību un atbildību, varu īpašajās attiecībās un situācijās, kas rodas komercdarbībā. Lai labāk izprastu jēdzienu “ komercdarbības ētika” nepieciešams definēt divu tā pamatjēdzienu- komercdarbības un ētikas – būtību.
Komercdarbība ir darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu peļņas gūšanas nolūkā. Komercdarbība ir tirgus ekonomikas virzītāja, kas nodokļu veidā apgādā ar naudu visas valsts atbalstītās nozares, piemēram, medicīnu, izglītību, kultūru utt. Komercdarbībai ir milzīga nozīme ekonomikas un sabiedrības attīstībā. Kaut gan pastāv brīvā tirgus ekonomika, tomēr valsts ierobežo komercdarbību, lai nepieļautu tādas ekonomiskas darbības, kas apdraud demokrātiju, cilvēktiesību ievērošanu un sabiedrības intereses.
Vārds “ētika” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “paraža, tikums, raksturs”. Tā ir filozofiska disciplīna, kuras centrā ir labā un ļaunā attiecību problēmas un teorijas, kas to interpretē, kā arī tiecas pamatot labas rīcības principus un orientierus.…