Šajā grāmatā ir aplūkotas darba psiholoģijas teorijas, organizāciju psiholoģijas veidi un konfliktoloģija.
Šajā grāmatā galvenā uzmanība ir veltīta darba psiholoģijas aktuālajām problēmām, cilvēku apziņas, attiecību, attieksmes pārmaiņu psiholoģiskam skaidrojumam, globalizācijas un starptautisko sakaru attīstības cēloņiem.
Vajadzības un motivācijas ir nosacījumi darba procesam. Vajadzības ir indivīda izvēles atkarība no vides, laika, no konkrētiem apstākļiem, aktivitātes mērķiem, motīviem un interesēm. Motivācija ir process, kura laikā tiek apzināti mērķi, notiek izvēle, enerģijas virzīšana mērķa sasniegšanai. Mūsdienu psiholoģijas un vadības zinātnē ir vairākas motivācijas teorijas, lai noskaidrotu cilvēku uzvedību darbā, sociālā vidē.
Motivācijas teoriju attīstībā var izdalīt trīs pieejas:
Tradicionālo;
Cilvēkattiecību;
Cilvēkresursu.
Tradicionālās pieejas redzamākais pārstāvis ir Frederiks Teilors, kurš uzskata, ka primārais faktors darba motivācijā ir ekonomiskais ieguvums, ka darba veicējam nauda ir svarīgāka nekā darba saturs.
Cilvēkattiecību teorija, kuru pārstāv Eltons Meijo, māca, ka ikviens darbinieks grib justies vajadzīgs, svarīgs, piederēt pie sociālās grupas un ka šie nosacījumi kalpo kā motivācijas faktori.…