Lasot grāmatu „Dzīvīgais uzņēmums” guvu interesantas atziņas saistībā ar uzņēmumu ilgdzīvošanu. Nodaļā „ Uzņēmuma ilgmūžīgums” patika frāze „uzņēmumi mirst tāpēc, ka to vadītāji ņem vērā tikai ar preču ražošanu un pakalpojumu sniegšanu saistītās ekonomiskās aktivitātes, aizmirstot, ka to vadītie uzņēmumi pēc savas paties;as ieddabas ir piederīgi cilvēku sabiedrībai.” Nodaļā aprakstīti interesanti vēsturiskie momenti par uzņēmumu mūžu ilgumu. Nākošajā nodaļā interesanti bija izlasīt par veikto pētījumu „Shell” uzņēmumu grupā, kura ir viena no vecākajām pasaulē. Izrādās, ka Eiropā un arī pasaulē kopā ir diezgan daudz ilglaicīgo uzņēmumu, kuri pastāv vairāk kā 200 gadus.
Nodaļā Atmiņas par nākotni daudz aprakstīts par vadītāja saistību ar uzņēmuma norisēm gan uzņēmuma iekšienē, gan ārpus uzņēmuma. Interesanti bija izlasīt par Zviedrijas uzņēmumu Stora likteni.Grāmatā daudz tiek uzsvērts nepārtraukts mācīšanās moments. Jāmācās ir nepārtraukti gan tad, kad uzņēmumā notikušas pārmaiņas, gan arī tad, kad tās tikai tiek plānotas. Grāmatā uzsvērts, ka „mācīšanās iesākas ar izpratni un apzināšanos”.
Grāmatas sākuma daļā izvirzīts jautājums, „kas ir tas iemesls, kas uzņēmuma vadībai liedz saskatīt un saklausīt to, kas notiek ārpus uzņēmuma sienām?” Autors , meklējot atbildi uz jautājumu, guvis piecas atšķirīgas atziņas un par katru no šīm atziņām viņš sniedzis skaidrojumu vairākās apakšnodaļās. Bija interesanti izlasīt šos skaidrojumus. It kā jau viss ir zināms, bet autors liek dziļāk ielūkoties attiecīgajās problēmās un salīdzināt ar savu pieredzi. …