Politikas analīze pēta valdības politiku: to, ko valdības dara; kāpēc dara un to, kādas ir rezultāts. Šos jautājumus 60-os un 70-os gados aizvien vairāk sāka attiecināt uz sociālo politiku. 60-tie un 70-tiem gadi bija visā pasaulē ekonomiskā uzplaukuma gadi. Valsts tolaik kļuva aizvien vairāk nozīmīga, sākās valsta labklājības uzplaukšana. Vācijā, piemēram, kādu laiku darba bija vairāk, nekā strādnieku.
60-os un 70-os gados sociālās politika un to pētīšana popularizējās vispirms ASV, pēc tam Eiropā. Pirmā valsts Eiropā, kurā arī kļuva populārā sociālās politikas pētīšana bija Lielbritānija. Parādījās vairāki žurnāli, kuri aprakstīja un analizēja politisko situāciju. Bet galvenie pētījumi notika tieši speciālajās universitātēs.
90-oj gados, tā sauktās “šoka terapijas” aizvien vairāk popularizējās liberālisms. Valdības tikai deva cilvēkiem iespējas pašiem attīstīties, bet nekā citādi tiem nepalīdzēja. Sabiedrības bija ar to neapmierinātas, jo bija pieraduši pie Padomju režīma sociālās politikas. Sabiedrībām, principā, bija taisnība. Tie gaidīja tādu labklājības valsts modeli kā Eiropā, jo uzskatīja, ka pirms veidot līdzīgu sociālo politiku ir jābūt līdzīgai ekonomiskai attīstībai – labklājības valsts izveidošanas pamatam. …