3. IEKŠĒJIE APRAUDĒJUMI
Sastādot CA plānu, tiek apskatīti objekta iespējamie iekšējie apdraudējumi, lai objekts iepriekš tiktu nodrošināts ar nepieciešamajiem materiāliem apdraudējumu likvidēšanai.
3.1. Iespējamie iekšējie apdarudējumi
Ugunsgrēks - Ugunsgrēks mācību klasēs vai darbinieku telpās var izcelties neuzmanīgas apiešanās ar uguni rezultātā, kā arī elektroenerģijas bojājumu-īssavienojuma dēļ un skolēnu vai apmeklētāju smēķēšana telpās. Kā arī var gadīties ļaunprātīga dedzināšana skolā. Ugunsgrēkā gadījumā būtiski draudi cilvēkiem un videi nepastāv.
Ūdensapgādes avārija – ģimnāzijā ūdens piegādi nodrošina SIA “Ūdeka” (tai skaitā ugunsdzēsības vajadzībām). Darba spiediens ienākošajā ūdensvada 4 kg/kv.cm. Ūdens dzēsības vajadzībām ēkā ir iekārtoti 12 krāni.
Ūdensapgādes avārija objektā var rasties, ja nepareizi tiek izmantota iekšējā ūdensvada sistēma, notika kanalizācjas cauruļu pārslodze vai ūdensvada kalpošanas termiņš ir beidzies. Pētāmajā objektā Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā nav dzīvībai bīstamu iekārtu, kas varētu apdraudēt cilvēkus.
Elektroenerģijas bojājumi – bojājumi var rasties elektroenerģijas pārtraukuma un traucējuma gadījumos, bet šie pārtraukumi nevar rast nopietnus draudus cilvēkiem un videi.
Bojājumi arī rodas iekšējo faktoru rezultātā, piemēram, darbinieku nepareiza elektroiekārtu pielietošana,kura var rasties skolas kafejnīcā, kuras rezultātā var rasties elektrotīkla pārslodze vai citi bojājumi.
…