Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
5,99 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:672070
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 03.12.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Фрагмент работы

1.Darba tiesību jēdziens un pamatprincipi
Darba tiesības – tiesisko normu sistēma, kura regulē darba tiesiskās attiecības, starp subjektiem. Starp darbinieku un darba devēju.
Darbinieku tiesisko stāvokli pasliktinošo noteikumu spēkā neesamība – nav spēkā darba līgumā d.d. rīkojuma noteikumi, darba kārtības not., vai d. koplīgumā, kas pretēji normatīvu aktiem pasliktina darbinieka tiesisko stāvokli.
Vienlīdzīgu tiesību princips – ikvienam ir vienlīdzīgas tiesības uz darbu taisnīgiem, drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem. Kā arī uz taisnīgu darba samaksu. Šīs tiesības nodrošināmas uz jebkādas, diskriminācijas neatkarīgi no personas dzimuma, vecuma, rases, invaliditātes, reliģiskās, politiskās pārliecības, nacionālās vai sociālās izcelsmes, mantiskās vai ģimenes stāvokļa apstākļiem.
Tiesības apvienoties organizācijās – darbiniekam ir tiesības apvienoties organizācijās, lai aizstāvētu savas sociālās un profesionālās tiesības un intereses. Darb. piederība organizācijām nevar būt par pamatu atteikumam noslēgt darba līgumu vai darba līg. uzteikumam.
Aizliegums radīt nelabvēlīgus sekas, ja darb. izmanto savas tiesības – aizliegts darb. sodīt vai radīt viņam nelabvēlīgas sekas, ja darb. pieļaujamā veidā izmanto savas tiesības.
2.Darba koplīguma noslēgšanas kārtība
Darba koplīgumu noslēgt ierosina darbinieku pārstāvji, darba devējs vai organizācijas vai to apvienības. Darba devējs, darba devēju organizācija vai darba devēju organizāciju apvienība nav tiesīga atteikties no sarunām par darba koplīguma slēgšanu. Rakstveida atbilde uz priekšlikumu noslēgt darba koplīgumu sniedzama 10 dienu laikā no priekšlikuma saņemšanas dienas. Darba koplīguma noslēgšanai puses rīko sarunas, vienojoties par darba koplīguma projekta izstrādāšanas un apspriešanas kārtību. Puses uz šīm sarunām var uzaicināt speciālistus, izveidot darba grupas, iekļaujot tajās vienādā skaitā abu pušu pārstāvjus, kā arī patstāvīgi izstrādāt darba koplīguma projektu. Darba devējam pēc darbinieku pārstāvju pieprasījuma ir pienākums sniegt viņiem darba koplīguma noslēgšanai nepieciešamo informāciju. Ja sarunu gaitā vienas puses iebildumu dēļ netiek panākta vienošanās par darba koplīguma projekta izstrādāšanas un apspriešanas kārtību vai par darba koplīguma saturu, šai pusei ir pienākums ne vēlāk kā 10 dienu laikā sniegt rakstveida atbildi uz otras puses izteiktajiem priekšlikumiem. Ja saņemts darba koplīguma projekts kopumā, rakstveida atbilde sniedzama ne vēlāk kā viena mēneša laikā, un tajā puse norāda savus iebildumus un priekšlikumus attiecībā uz šo projektu. Ikvienam darbiniekam ir tiesības rakstveidā iesniegt darba koplīguma pusēm savus priekšlikumus attiecībā uz darba koplīguma projektu.…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −8,70 €
Комплект работ Nr. 1164912
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация