Nodokļi un nodevas veido ap 90% no valsts budžeta. Nodevas tiek administrētas ar vienotu sistēmu. Nodokļu pamatveidi – tiešie un netiešie. Dominē netiešie nodokļi. 50% no netiešajiem nodokļiem sastāda PVN. Eksistē stingra dalīšana uz vietējiem nodokļiem un nodokļiem, kas iet valsts budžetā. Federālie pamatnodokļi: PVN, iedzīvotāju ienākuma nodoklis, uzņemuma ienākuma nodoklis, nodeva par naftas produktiem, akcīzes nodoklis (izņemot parastus produktus pie akcizētiem tiek attiecināti: sērkociņi, mineralūdens, aviotransporta pakalpojumi), īpašuma nodoklis, muitas nodevas, vēŗtspapīru nodoklis u.c. Vietējie pamatnodokļi: tūristu nodeva, ģimenes nodoklis ( sastāv no 3 nodokļiem: īres nodoklis, zemes nodoklis par ēkam un būvēm, zemes nodoklis) profesijas nodoklis, nodoklis par teritorijas uzkopšanu, komunikāciju lietošanas nodoklis, ēku pārdošanas nodoklis. Kopumā vietējie nodoklis sastāda 30% no kopēja nodokļu sloga, kā arī no tiem par 40% sastāv vietējie budžeti.
Francijas nodokļu sistēmas galvenās pazīmes.
• Stimnulēt iedarbību uz ekonomikas efektivitātes paaugstināšanos;
• Sociālā politika
• Visas teritorijas vienlīdzīga attīstība.
Visas nodokļu aplikšanas sistēma ir paklauta Parlamentam (Nacionālā Asambleja). Tur ikgadu tiek noteiktas likmes. Francijas nodokļu ir raksturīga stingra likumdošanas reglamentācija, kas tai paša laikā ir elastīga. Nodokļu piemērošanas noteikumi ir stabili vairākus gadus. Franču nodokļi tiek savstarpēji iesaistīti vienotajā sistēmā, kurā pastāv aizsardzības mehānismi no divkāršas nodokļu aplikšanas. Vietējiem varas ogrāniem ir pietiekoši daudz tiesību, bet kas ir aprobežoti ar vairākeim nosacījumiem. Pēdējo gadu laikā tiek novērota likmju samazināšanas tendence ar vienlaikus bāzes paplašināšanas ar atvieglojumu un privilēģiju atcelšanu. Par nodokļu administrēšanu valstī ir atbildīgs nodokļu dienests, kas funkcionē kā ekonomikas, finanšu un budžeta ministrijas sastāvdaļa. To priekšgalā ir Galvena nodokļu pārvalde. Šai pārvaldei ir pakļauti 80 000 darbinieki. Tiek ir koncentrēti nodokļu centros (to ir 830) un 16 informācijas centros. Nodokļu centri izrēķina nodokļu bāzi katram nodoklim, saņem maksājumus un kontrolē apmaksas pareizību. Nodokļu aplikšanas pamatā ir ieņēmumu deklarācija un kontrole par to pareizo sastādīšanu. Tiek īstenoti 2 kontroles veidi:
• Pēc dokumentu datiem;
• Detalizēta kontrole – pēc inspektoram iesniegtājiem dokumentiem, ja tiek konstateta neatbisltība deklarācijā.
Nodokļu pārkāpumu gadījumā tiek piemērota stingra atbildības sistēma:
• Kļūdas gadījumā nodoklis tiek samaksāts pilnībā un tiek aprēķināta soda nauda 0,75% apmērā mēnesī vai 9% gadā;
• Ja pārkapums ir tīšs, nodoklis tiek iekasēts divkāršā apmērā;
• Pārkapuma gadījumā ir iespējams cietuma ieslodzījums.
Nodokļa aplikšana balstās uz valsts grāmatvedības uzskaites sistēmu, kas ir obligāta.
…
Nodokļi un nodevas veido ap 90% no valsts budžeta. Nodevas tiek administrētas ar vienotu sistēmu. Nodokļu pamatveidi – tiešie un netiešie. Dominē netiešie nodokļi. 50% no netiešajiem nodokļiem sastāda PVN. Eksistē stingra dalīšana uz vietējiem nodokļiem un nodokļiem, kas iet valsts budžetā. Federālie pamatnodokļi: PVN, iedzīvotāju ienākuma nodoklis, uzņemuma ienākuma nodoklis, nodeva par naftas produktiem, akcīzes nodoklis (izņemot parastus produktus pie akcizētiem tiek attiecināti: sērkociņi, mineralūdens, aviotransporta pakalpojumi), īpašuma nodoklis, muitas nodevas, vēŗtspapīru nodoklis u.c. Vietējie pamatnodokļi: tūristu nodeva, ģimenes nodoklis ( sastāv no 3 nodokļiem: īres nodoklis, zemes nodoklis par ēkam un būvēm, zemes nodoklis) profesijas nodoklis, nodoklis par teritorijas uzkopšanu, komunikāciju lietošanas nodoklis, ēku pārdošanas nodoklis.
- Ekonomika
- Finanšu definīcijas
- Francijas nodokļu sistēma
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Ekonomika
Конспект для университета120
-
Finanšu definīcijas
Конспект для университета5
-
Atbildes uz valsts eksāmena jautājumiem ekonomikā
Конспект для университета110
-
Ekonomiskās domas vēsture
Конспект для университета25
-
Ilgtermiņa kreditēšana
Конспект для университета55