Organizācijas kultūra
Organizāciju kultūra ietver sevī tās attieksmi, pieredzi, uzskatus un vērtības. To var definēt kā „noteiks vērtību un normu kopums, kuru pārstāv organizācijā esošie cilvēki un grupas, kas nosaka to kā cilvēki mijiedarbojas savstarpēji un ar cilvēkiem ārpus tās. Organizāciju vērtības ir uzskati un domas par to kādiem mērķiem ir jābūt organizācijas locekļiem un domas par to kādiem ir jābūt uzvedības standartiem organizācijas locekļiem sasniedzot šos mērķus. No organizācijas vērtībām izriet organizācijas normas, vadlīnijas vai cerības, kas ir pamatā pieņemamiem uzvedības standartiem organizācijas darbiniekiem konkrētajās situācijās un kontrolē organizācijas locekļu attiecības ar viens otru.”1
Augstākais vadības līmenis var censties noteikt organizācijas kultūru. Var tikt novēroti mēģinājumi uzspiest organizācijas korporatīvās vērtības un uzvedības standartus, kuri specifiski atspoguļo organizācijas mērķus. Papildus tam, darbaspēkā radīsies arī patstāvīga iekšējā kultūra. Darbgrupas organizācijas iekšienē ir ar savām uzvedības īpatnībām un sadarbībām, kuras, noteiktā lielumā ietekmē visu organizāciju.
Spēcīgas/vājas kultūras
Spēcīgas kultūras
Spēcīgās kultūras veidojas tur, kur darbiniekus ir iespējams stimulēt tādēļ, ka tie asociē sevi ar visas organizācijas vērtībām.…