Kad nodibinājās Latvijas valsts, tika radīta arī jaunās valsts tiesu vara, jo bez tās valsts nav iedomājama ne vienu brīdi. Tiesiskums tieši ietekmē ikviena cilvēka dzīvi – tas ir priekšnosacījums vienlīdzīgai attieksmei likuma priekšā un individuālo tiesību aizsardzībai.
Latvijas Republikā līdzās likumdošanas un izpildu varai pastāv neatkarīga tiesu vara, kas ir viens no trim valsts varas atzariem atbilstoši no pamatnormas atvasinātajam un Satversmes 1. panta tvērumā ietilpstošajam varas dalīšanas principam. Likums “Par tiesu varu” nosaka, ka tiesu vara Latvijas Republikā pieder rajonu (pilsētu) tiesām, apgabaltiesām, Augstākajai tiesai un Satversmes tiesai, bet izņēmuma stāvokļa vai kara laikā — arī karatiesām.
Pamatojoties uz Pirmskvalifikācijas prakses nolikumu, darba autors par prakses vietu izvēlējās Tieslietu ministrijas sistēmas iestādi – Latgales tiesu apgabala Rēzeknes tiesu Ludzā. Par prakses vadītāju prakses iestādē tika norīkota tiesnese Inta Marnauza (specializācija civillietās).
Doto prakses iestādi autors izvēlējās, lai izprastu tiesu darbības principus, specifiku, brīvi orientētos un izprastu normatīvos aktus, spētu patstāvīgi izstrādāt izvēlētajai nozarei atbilstošu juridisko dokumentu projektus. Autora ieskatā izvēlētā prakses vieta nodrošinās izpratni par tiesu varas institūcijām, to uzbūvi un darbību, kā arī palīdzēs orientēties ar tiesas darbību saistītajos tiesību avotos.…