Ievads
Studiju prakses laikā no 2009. gada 3. marta līdz 2009. gada 8. maijam studente par prakses vietu izvēlējās uzņēmumu AS „Latvijas Valsts meži”. AS „Latvijas Valsts meži” sākot saimniecisko darbību, 2000. gadā galvenos ieguldījumus novirzīja uzņēmuma infrastruktūrai, nākamajos gados galvenās investīcijas ieguldīja pamatdarbībā – mežsaimniecībā, galvenokārt meža ceļu infrastruktūras attīstībai.
Prakses mērķis bija teorētisko zināšanu nostiprināšana un attīstība, kā arī patstāvīga profesionālā darba prasmju un iemaņu veidošana projekta izstādē. Lai izpildītu prakses noteikto programmu tika gūts ieskats uzņēmuma kopējā darbībā un padziļināti attīstības projektu struktūrā.
Prakses uzdevumi ir:
1. Izpētīt projekta izstrādāšanas gaitu kultūras menedžmentā.
2. Izstrādāt projektu, kura saturs ir:
• Problēmas izpēte
• Alternatīvie risinājumi
• SWOT analīze
• Risku analīze
• Projekta komandas veidošana
• Projekta īstenošanas plāns.
Lai spētu sekmīgi īstenot pamatprakses noteikto programmu, studente, studiju prakses ietvaros, asistēja projekta izstrādē „ Akciju sabiedrības „Latvijas Valsts meži” kopšanas ciršu rokasgrāmatas izstrāde”.
1. Projekta izstrādes gaita kultūras menedžmentā.
Projekts nevar pastāvēt un nepastāv ārpus uzņēmuma, kurā tiek realizēts, ārpus valsts, kurā darbojas uzņēmums, un ārpus sabiedrības, kura veido valsti. Bieži daudzi faktori, kuri nav atkarīgi no projekta pasūtītāja un projekta izpildītāja, būtiski var ietekmēt projekta izpildi. Šo faktoru ignorēšana vai nepareiza novērtēšana var nozīmīgi traucēt projekta izpildi un būt par cēloni projekta neveiksmīgam rezultātam. Projekta pasūtītājam un projekta izpildītājam ir jāņem vērā iekšējā vide (gan uzņēmuma, kurš pasūta produktu, gan uzņēmumam, kurš izpilda projektu) un ārējā vide (konkrēta vieta, kurā darbojas uzņēmums, valsts politika, ekonomiskā situācija, valsts ģeogrāfiskais stāvoklis, sabiedrības noskaņojums, u. tml.).
…