Tomas Petigrū
Tomass Petigrū (Thomas Pettigrew) apgalvo, ka fundamentālā atribūcijas kļūda noved pie aizspriedumainības, skaidrojot grupas locekļu uzvedību.
Šīs kļūdas ļauj attaisnot savas grupas locekļus. Piemēram, - “Viņš atteica, jo viņu piespieda apstākļi.” Citu grupu locekļu uzvedības skaidrošanā biežāk tiks teikts tas sliktākais : “Viņš atteica, jo viņš ir egoists.” No citu grupu locekļu pozitīvas cilvēki parasti izvairās.
Vai arī atzīst to kā retu gadījumu, kā noteiktu veiksmīgu apstākļu sagadīšanās rezultātu, vai, ka iesaistīti augstāki pārspēki
Piemēram
Aprakstot un izskaidrojot savu uzvedību konflikta situācijā, mēs visbiežāk sakām: «Es sadusmojos un «uzsprāgu» tāpēc, ka biju nostādīts tādos apstākļos.» Kad interpretējam cita uzvedību tādā pašā situācijā, parasti apgalvojam: «Viņš ir ļauns un aizkaitināms!» Par sevi mēs tā nerunājam.
Tātad - ja kļūdāmies mēs paši, kļūdas cēloņi tiek skaidroti ar ārēju objektīvu apstākļu sakritību, līdz ar to mīkstinot kļūdas veicēja vainu; ja kļūdās citi, tad kļūdas cēloņi tiek skaidroti ar personīgas tīšas neizdarības faktoriem. Īpaši, ja salīdzinoši īsā laika posmā konkrētā persona ir kļūdījusies vairākkārtēji.
…